AKILLI TELEFON BATARYA ÖMRÜ UZUTMAK İÇİN NELER YAPILMALI

AKILLI TELEFON BATARYA ÖMRÜ UZUTMAK İÇİN NELER YAPILMALI

Artık akıllı telefonlar hayatımız tam içinde desek sanırım yeri olur, akıllı telefon kullanan kişilerin en büyük sıkıntısı ise herkezin bildiği gibi şarj.

Çoğu akıllı telefonun bataryası ortalama 1 gün gitmektedir peki bu süreyi daha da uzakmak için yani akıllı telefon pil ömrünü uzatmak için neler yapabiliriz?

– Piliniz tamamen tükenmeden şarja takmanız pil ömrünü kısaltmaktadır. Doğru kullanım; telefon uyarı verdiğinde şarja takılmalı ve tam dolmadan çıkarılmamalıdır. Ayda bir defa tamamen pil boşaltılıp tam şarj edilmelidir.

– Güvenli batarya optimizasyonu uygulamalarını kullanın. Tüm akıllı telefonlar için batarya kullanımını kontrol eden güvenilir yardımcı uygulamalar kullanılarak süre uzatılabilir.

– Yüksek ses yok ise titreşimi pasif duruma getirin. Bulunduğumuz ortamda duymamızı engelleyecek yüksek bir ses yok ise titreşimi kullanmamak pil ömrünü arttıran bir etkendir.

– Ekran parlaklığını düşürün. Yeni nesil cihazların ekranlarının büyüklüğü dikkate alındığında pil ömrünü en çok etkileyen unsur yüksek kontrastlı ekran ışığıdır. Ekran parlaklığını düşük ayara getirmek bataryanızın uzun süre gitmesini sağlar.

– Güncellemeleri yükleyin. Akıllı telefonların işletim sistemleri kaynak kullanımını yazılımsal olarak etkilemektedir.

– Gerekli olmayan servisleri kapatın. GPS özelliğini, kablosuz bağlantınızı, bluetooth özelliğini ve interneti kullanmadığınız zamanlarda kapalı tutmalısınız. Bağlantılar kapalı iken telefonunuz daha az enerji tüketecektir.

– Telefonunuzu sıcak ortamlardan uzak tutun. Telefon ortam sıcaklığına bağlı olarak enerji tüketir. Sıcağa yakın yerlerde daha yüksek oranda batarya harcayacaktır.

Bir önceki yazımız olan KUMSAL SAHİL DÜĞÜNÜ YAPACAKLARIN BİLMESİ GEREKEN BİRKAÇ AYRINTI başlıklı makalemizde havuz başı düğünler, kumsal düğünleri ve sahil düğünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama