Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya Fönü Nedir?

Kadınlar saçlarıyla her zaman savaş halindedir. Bazen bütün günlerini onlara hoş bir şekil vermek için harcadıkları bile olmaktadır. Bu durumdan sıkılmış olan özellikle de kıvırcık saçlı bayanlar ya da yapı itibariyle saçlarının elektriklenmesine müsait olan bayanlar bu durumdan kurtulmak için bazı yöntemleri araştırmaktadır. İstenildiği kadar şekil verilsin ya da birden fazla işlem peş peşe uygulansın, en ufak bir olumsuz hava koşulu ya da zaman sıkıntısına takılan bazı saçlar hemen elektiriklenebilmektedir. Bu durumdan şikayetçi olan bayanlar ise çareyi brezilya fönünde bulmuşlardır. Bu yöntem ile saçalara bazı ilaç ve ısıl işlemler sırasıyla uygulanarak saçların keratin yapısının düz bir hal alması sağlanmaktadır. Bu şekilde yapılan bir işlemin ardından gerekli koşullar sağlanırsa kişinin saçları uzun süre boyunca düz kalacak ve elektirklenme problemi ile de karşılaşılmayacaktır.

Bu işlem mutlaka işini iyi yapan bir kuaför tarafından uygulanmalıdır ve kullanılan malzeme de aynı ölçüde kaliteli olmalıdır. Aksi taktirde kişi istemediği olumsuz sonuçlarla karşılaşabilecektir. İlaçlama işlemleri ve ısıl işlemleri gerçekleştirilerek uygulanan bu yöntem sayesinde istenilen düz ve pürüzsüz saçlara kavuşmak mümkün olacaktır. İşlem gerçekleştirildikten sonra belirli bir süre boyunca saça toka takmamak ve saçın gevşemiş halini bozucu hareketlerde bulunmamak gerekmektedir. Aksi taktirde yapılan bütün işlemler boşa gidecek ve saç sadece kimyasal bir işlem görmüş olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Porselen Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde porselan makyaj nasıl yapılır, porselen makyaj ve porselen makyaj nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama