Çatlaklara Doğal Çözüm

Çatlaklara Doğal Çözüm

Çatlaklarla başınız dertte mi? O halde çok para harcamadan, hatta doğal yöntemlerle çatlakların görünümünü büyük oranda azaltabilir, hatta yeni oluşan çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Gelin isterseniz, ilk olarak çatlağın ne olduğunu bir anlayalım. Cildin alt katmanlarındaki liflerin hasar görmesi ile ciltte yara görünümünde çatlaklar meydana gelir. Kimilerine göre çatlak cilt yüzeyinde oluşan bir problem olsa da, çatlaklar aslında derinin bir kaç katman altında meydana gelir.Tedavisinin bu kadar zor olmasının da nedeni budur.

Eğer çatlaklar cilt yüzeyinde meydana gelen bir problem olsaydı, tedavisi çok daha kolay olabilirdi ancak birçok kadın, ne yaparsa yapsın bu çatlaklardan kurtulamamaktan şikayet ediyor. Hamilelik sırasında nemlendirici kullanılmadığı takdirde genellikle karın bölgesinde ortaya çıkan çatlaklar, cilt yapısı ya da hızlı kilo alıp vermeye bağlı olarak da ortaya çıkabilir. Bazı bayanlar, ince bir fiziğe sahip olmalarına rağmen çatlaklarla karşılaştıklarını söylüyorlar; bunun nedeni ince bir cilde sahip olmalarıdır. Hızlı kilo alıp verme sırasında ise cilt elastikiyetini kaybeder, bu durumda da deri altında yırtılmalar meydana gelir.

Oluşumunun üzerinden zaman geçtikçe çatlaklar sedef rengini almaya başlarlar. Bu çatlakların tedavisi oldukça uzun zaman alabilir, ancak görünümünü büyük oranda azaltabilirsiniz. Dermaroller ya da buzlu terapi yöntemleri, bu tip çatlaklar için en etkili yöntemlerdir. Ancak çatlaklarınız henüz kırmızı ise tedavisi daha kolay olacaktır. Henüz sedef rengini almamış, kırmızı çatlaklarınız varsa, düzenli bakım ile 3 ayda büyük oranda görünümlerini azaltabilir, 1 yılda çatlaklardan kurtulabilirsiniz. Evde uygulayacağınız bu adımlar, çatlaklarınızın görünümünü azaltmanıza yardımcı olacak.

  • Duşa girdiğinizde ilk olarak çatlağın olduğu bölgelere kese yapın. Keseyi dairesel hareketlerle, hafif uyaracak şekilde yapın. Sonrasında bölgenin kızarmaya başladığını göreceksiniz.
  • Çatlağın olduğu bölge kızardıktan hemen sonra, soğuk su ile bölgeyi canlandırın. Soğuk su, yırtılmış olan çatlakların ve hücrelerin canlanmasını ve kan akışının hızlanmasını sağlayacak.
  • Duştan çıktıktan sonra, Bio-oil Cilt Bakım Yağı ile çatlaklarınıza masaj yapın. Fiyatı 25 TL.Masaj, bu noktada oldukça önemli. Cilt bakım yağını, havlu ile kurulanmadan, cildiniz ıslakken uygulayın. Böylece cilt, bakım yağını daha hızlı emecektir. Tüm bu işlemleri, her duşa girdiğinizde uygulamayı ihmal etmeyin.
  • Bunların yanında, yatmadan önce cildinize Palmer’s Cocoa Butter Stretch Marks kremini uygulayın. Kokusu oldukça güzel ve yapısı hafif olan bu krem, çatlakların görünümünü düzeltmede oldukça etkilidir.
  • Bu ürün yerine Jergen Natural Cocoa Butter‘ı da kullanabilirsiniz. İki ürün de birbirine eşdeğerdir.

 

 

Bir önceki yazımız olan 2016 En Moda Saç Modelleri başlıklı makalemizde 2016 saç modası, 2016 saç trendleri ve 2016 yaz saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama