Düğün Müzikleri

Düğün Müzikleri

Düğün organizasyonlarında her mekanın kendine göre müzik seçimleri vardır. Ancak her çift önceden seçilmiş olan müzikleri ya da müzisyenleri tercih etmek istemediğinde kendi seçimlerini de kullanabilirsiniz. Bu tür bir organizasyon hazırlamanız gerektiğinde mekan sahibi ile önceden görüşerek düğünde ne tür müziklerin kullanılacağı hakkında bilgi almanız gerekir. Genelde ilk dans müziği ve düğüne giriş müziği gibi durumlarda çiftlerin seçimine göre müzik seçimi yapılabilir. Ancak sonrasında sevdiğiniz şarkıların da çalınmasını istiyorsanız için ufak bir derleme yaparak mekan sahibine bildirebilirsiniz.

Özel durumlarda çiftler kendileri için seçtikleri parçaları kullanırlar. Buna ve oyun havaları da dahildir. Eğer sevdiğiniz ve eğleneceğiniz müziklerin olmasını istiyorsanız bu detayı da atlamadan dikkatli seçim yapmanız gerekir. Düğün için hazırlanan mekan müzikleri sıradan ya da her zaman çalan şarkılar olduğunda hem sizin hem de misafirlerinizin sıkılmasına neden olabilir. Bu nedenle misafir kitlenize göre uygun müzikleri seçmek için bir ön araştırma yapabilirsiniz.

Dans müziği kadar kullanılacak oyun havaları da önemlidir. Tuttuğunuz mekanın kendi şarkıcıları kendi repertuarlarını okuyacakları için sorun olabilir. Bu tür sorunla karşılaşmamak için orkestranızı da hazırlayabilirsiniz. Bu sayede sizin seçtiğiniz düğün müzikleri ve oyun havaları da bulunabilir. Eğer bu tür imkanlarınız bulunmuyorsa mekan sahibinin kullanacağı müzikler hakkında ön bilginizin olması iyi bir hazırlık olacaktır.

Bir önceki yazımız olan RENKLİ VEYA ŞEFFAF LENS KULLANAN KİŞİLERİN BİLMESİ GEREKENLER başlıklı makalemizde lens çeşitleri, lens fiyatları ve lens renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama