Düğün Oyunları

Düğün Oyunları

Her yörenin hatta her bölgenin kendine has oyun figürleri vardır. Özel günlerde ve gecelerde görebileceğiniz bu oyunlar bir kültürü yaşatmak için en ideal zamanlar olduğu gibi o günü hatırlatan araçlar olduğu için önemlidir. Kendi yörenize ait oyunları düğün oyunları olarak da kullanabilirsiniz. Geleneklerinize uygun olarak düzenleyebileceğiniz bir organizasyon hem misafirleriniz için hoş bir sürpriz olacak hem de sizin için unutulmaz bir hatıra olacaktır. Eğer kendi yörenize ait oyunları ya da çeşitli gösterileri bilmiyorsanız öğrenmenin en kolay büyüklerinizden yardım almaktır. Bu tür durumlarda onların bilgisinden yararlanarak daha kesin bilgilere ulaşabilirsiniz.

Düğün oyunları için bilinen ve yaygın olarak kullanılan oyunları da tercih edebilirsiniz. Yöresel oyunlar için de popüler olan ve her yöreden insanın severek oynadığı bir takım oyunlar bulunuyor. Bunlardan en bilinen oyunlar arasında elbette horon geliyor. Karadeniz yöresine ait bir oyun olsa birçok farklı bölgede de bu oyunu oynamak eğlenceli ve zevklidir. Kendi yöresine ait olmadan da oynanabilen oyunlar olduğu için kullanabilirsiniz.

Düğününüzde kullanabileceğiniz oyunlardan bir tanesi de miskettir. Kültürel olarak birçok farklı yöreden insanın kullandığı oyunlardan olan misket hem erkek hem de bayanların en kolay uyum sağladığı oyunlardan bir tanesidir. İsterseniz bir grup oluşturarak isterseniz de kendi başınıza bulabileceğini düğün oyunları düğün gününde eğlenmek için en ideal yollardan bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan RENKLİ VEYA ŞEFFAF LENS KULLANAN KİŞİLERİN BİLMESİ GEREKENLER başlıklı makalemizde lens çeşitleri, lens fiyatları ve lens renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama