Ebru Şallı Güzellik Sırları

Ebru Şallı Güzellik Sırları

Ebru Şallı, fiziğine, sağlığına ve beslenmesine son derece önem veren ve bu konulara son derece hassasiyet gösteren ünlü bir manken ve aynı zamanda da pilates hocasıdır. Pilates’i ülkemize tanıtan ve pilates yaparak zinde kalmanın, sağlıklı yaşamanın önemini bizlere anlatan ve her fırsatta sağlıklı yaşam için de spor yapmanın aktif olmanın önemini belirten bir kişidir. Spor yapılmadığı zaman metabolizmanın yeterince çalışmayacağından, kas dokusunun kaybedileceğinden, organ çevresinde yağlanmaların meydana geleceğinden bunun sonucunda da yaşam kalitesinin önemli ölçüde azalacağından bahseder. Sağlıklı yaşamanın en önemli koşullarından bir diğerinin de sağlıklı beslenmek olduğunu söyleyen Şallı, gıda alımında da dikkatli olmak gerektiğini doğal beslenmekten asla vazgeçilmemesi gerektiğini vurgular.

Vücuda gerekli miktarda su alınmasının ve hareketli, aktif bir yaşamın benimsenmesi gerektiğinin altını da çizmektedir. Ebru Şallı bunun yanı sıra birkaç güzellik sırrını da bizlerle paylaşmıştır. Bunlardan bazıları şu şekildedir: Süt ve ıhlamurla yapılan yüz maskesinin cildi nemlendirdiğini ve cilde ferahlık kazandırdığını belirtmektedir. Bir kahve fincanı kadar sütün içerisine ıhlamur konulup kaynatıldıktan sonra yeterince soğuyunca yüze bu karışımı uygulamanın cilde son derece iyi geldiğini belirten Şallı, 20 dakika sonra da maskenin ılık bir suyla temizlenmesi gerektiğini de vurgular.Aynı zamanda narın da cilde çok iyi geldiğini ve bol tüketildiği zaman da ciltte gözle görülür bir güzelleşmenin meydana geldiğini de belirtir.

Bir önceki yazımız olan Sivilce Maskeleri başlıklı makalemizde akne, Sivilce ve sivilce maskeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama