FARKLI DÜĞÜN DAVETİYELERİ İLE UNUTULMAZ OLUN

Düğün dernek işleri aileleri bir araya getiren işlerdir. Herkesin bir araya toplanmasına vesile olan bu işler için belli başlı hazırlıklar gerekir. Öncelikle gelin ve damat için özel hazırlıklar ile başlanılabilir bu hazırlıklara. Damatlık ve gelinlik gibi hazırlıklar bunlar arasındadır. Daha sonra ise misafirlerin toplanmasını sağlayacak olan hazırlıklar geliyor.

Davetiyeler…

Düğününüze gelecek misafirleri haberdar edebilmeniz için en önemli unsurdur davetiyeler. Tasarımından tutun yazılacak sözlere kadar yüzlerce davetiye örneğiyle karşılaşabilirsiniz. Birçok hazır söz olsa da kendinize özel sözlerde yazdırabilirsiniz davetiyelerinize. Davetiyelerinizi seçerken kâğıt seçimine dikkat etmelisiniz. İnce kâğıt seçtiğiniz tasarımın güzel görünmesini engelleyebilirsiniz. Kalın kâğıt hem tasarımınızı güzel gösterir hem de dokulu ise daha asil görünmesini sağlar.

Davetiyelerinizi sayısını belirlerken düğünmekânınıza kaç kişi davet edeceğinizi düşünerek belirleyin. Her aileye bir davetiye olacak şekilde davetiye bastırabilirsiniz. Bu da misal verecek olursak 1 davetiye 4 kişiye verilirse mekânınıza 4 kişi gelecek demektir. Bu yüzden davetiye sayısı mekânınıza göre belirlenmelidir.

Davetiyelerinizi düğün zamanından 5-6 hafta öncesinde davetlilerinize ulaştırmalısınız ki gelecek olan kişiler işlerini size göre ayarlayabilsinler ve diğer davetleri geri çevirebilsinler.

Davetiyelerinizi hazırlarken ve davetlilerinize ulaştırırken özenli olmaya dikkat edin. Zira davetli davetiyenizi alırken tutumunuza da dikkat edecektir.

Bir önceki yazımız olan KIR DÜĞÜNLERİ PLANLAMASI NASIL YAPILMALI? başlıklı makalemizde düğün mekan tavsiyeleri, farklı düğün organizasyonları ve kır düğünü organizasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama