Gizli Makyaj Nasıl Yapılır?

Gizli Makyaj Nasıl Yapılır?

Kızlar kişisel bakımlarına oldukça özen göstermektedirler. Özellikle makyaj konusunda gün geçtikçe daha teknik makyajlar yapılmaya başlanmaktadır. Bu nedenle giderek hem makyaj malzemeleri hem de bunlarla ilgili tanıtım videoları çoğalmaya başlamıştır. Giderek artan ürün yelpazesi nedeniyle kızların yüz tipine ve aradığı tarza yakın ürünü bulması daha kolay hale gelmiştir. Bunun yanında abartılı makyaj yapan insanların çoğalması nedeniyle doğallığa geri dönülmüş ve olarak da bilinen yok gibi makyaj ortaya çıkmıştır.

Doğallığınızı Ortaya Koyun
Siz de yapacağınız doğru makyajla doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yüzünüze tonlarca ürün kullanıp ağır bir makyaj istemiyorsanız hafif bir makyaj ile bunu elde edebilirsiniz. Burada akıllara sorusu gelmektedir. Yapmanız gereken şeylerden en önemlisi doğru ürün seçimleri yapmaktır. Bunun için öncelikle fondöten seçiminize özen göstermelisiniz. Teninizden çok koyu veya çok açık fondötenler sizi kötü bir görünüme sokacaktır. Eğer solgun ve renksiz bir cilde sahipseniz şeftali veya uçuk pembe tonlarında, eğer sarı alt tonlu bir cilde sahipseniz bej krem renkler sizin için daha ideal olacaktır.

Kusurlarınızı Gizleyin
Kadınların önemli avantajlarından biri de kusurlarını gizleyebilmeleridir. Özellikle yüz bölgesi bunun için çok idealdir. Konturleme ile yüzünüzü olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. Eğer burnunuz kemerli veya büyükse yine aynı işlemle küçükmüş gibi gösterebilirsiniz. Ağır bir makyaj yapmadığınız sürece sade bir makyaj ile bu makyajı yapabilmeniz mümkündür. Siz de nı kendinize uygulayarak sade bir güzellik yakalayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıpkırmızı Dudaklar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama