Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Günlük Makyaj Nasıl Yapılır?

Bulunulacak ortama uygun olmayan bir istenmeyen bir izlenim bırakılmasına neden olabilecektir. Özellikle yaz aylarında hava sıcaklıklarının çok yüksek olduğu dönemlerde yapılan ağır makyajlar kişilerin büyük sorunlar yaşamalarına neden olabilmektedir. Güneş ışınları ve kimyasalların buluşması sonucu; terleme ve ürünlerin suratta olduğundan daha farklı bir hale gelmesi kişileri kötü ve gülünç durumlara sokabilir. Günün erken saatlerinde dışarıya çıkılacaksa ve son derece ağır tonlarda bir tercih edilmişse bu durum kişiyi sıkıntıya sokabilir. Koyu tonların kullanıldığı ve patlatılan makyajlar genellikle günün ilerleyen saatlerinde kullanılmaktadır. Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi de konsepte uygun olarak yapılmasının gerekliliği olarak açıklanabilir.

Gün içerisinde yapılacak olan makyajlar arasında bayanların en sık tercih ettikleri modeller hafif tonların kullanıldığı ve makyaj yokmuş görünümünün verildiği doğal makyajlardır. Kişiler böylelikle doğal bir görünüm elde etmektedirler ve kendilerini olduklarından daha hoş ve bakımlı hissetmektedirler. Özellikle yaz aylarındaysanız göz makyajlarında kiremit tonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tonlar sizi olduğunuzdan daha hoş gösterecektir. Göz makyajı yaparken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise teninizin ve göz renginizin tonuna uygun olan far tonlarından faydalanmanızdır. Zıtlıklar çoğu zaman hoş bir görüntü veriyor olsa da bazı durumlarda istenmeyen sonuçları ortaya çıkarabilir bu da canınızı sıkabilir. Doğru yerde doğru makyajı tercih etmek son derece mühimdir.

Bir önceki yazımız olan Nasıl Makyaj Yapılır? başlıklı makalemizde makyaj, makyaj nasıl yapılır ve naslı makyaj yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama