Güzellik Uğruna Sağlığınızdan Olmadan Zayıflayın

Güzellik Uğruna Sağlığınızdan Olmadan Zayıflayın

GÜZELLİK UĞRUNA SAĞLIĞINDAN OLMA!

Bugün hangi kadına sorarsanız sorun hepsi size en az birkaç kilo fazlası olduğunu söyleyecektir. Hiçbir kadından ideal kiloda olduğunu duymadım mesela. Diyetisyenlere, beslenme uzmanlarına danışmak yerine aç kalan, sağlığından olan ama istediği kiloya inemeyen kadınlarımız oldukça fazla. Ve bizler bu örnekleri diyet yaparken göz önünde bulundurmalıyız. Unutmayın hiçbir şey sağlığınızdan önemli değildir. Önceliğiniz görünüşünüz değil sağlığınız olsun. Sağlıksız bir güzellik beş para etmez. Şok diyetler yapmak yerine, aç kalmak yerine, sağlığınızı tehlikeye atmak yerine işin uzmanına danışın veyahut daha doğal ve sağlıklı yöntemleri seçiniz. Zayıflarken sağlığınızı kaybetmeyin. Eğer şikayetiniz 1-2 kiloysa basit ve sağlıklı yöntemlerle zayıflayın.

SAĞLIKLA KAYBET KİLOLARINI

Artan obezite ile beraber kilo vermek başlı başına bir dert oldu günümüzde. Yoğun iş ve okul hayatı insanları abur cuburla beslenmeye yöneltiyor. Hal böyle olunca sağlıksız ve kilolu birey sayısı hızla artıyor. Ardından saçma sapan diyetlere başlayarak sağlıklarını daha kötü hale getiriyorlar. Bu tarz uygulamalar yerine yaşam tarzınızı değiştirerek zayıflamak çok daha mantıklı. Buzdolabınızdan tam yağlı ürünleri kaldırıp yerine yarım yağlı veya light ürünleri koymak bile gün içinde aldığınız kaloriyi azaltacaktır. Asitli içecekleri azaltmak ya da hayatınızdan çıkarmak bile sizin için oldukça yararlı olacaktır. Sofranızdan beyaz ekmeği kaldırıp yerine tam tahıllı ekmek koymak bile kalori alımını bir hayli azaltacak ve sağlığınıza destek olacaktır.

BESLENMENİZ YAŞAM TARZINIZ OLSUN!

Kısa süreli diyetler ya da diğer zayıflama yöntemlerine girişmek yerine beslenmenizi düzenleyin ve bunu yaşam tarzı haline getirin. Diyeti bırakıp daha fazla kilo almak gibi tehlikelerle karşı karşıya gelmeyin. Hayatınızda küçük değişiklikler yaparak sağlıklı bir kiloda yaşayın! Gün içinde şekerlemeler yapmayın, uykunuzun bir düzeni olsun. Gün içinde yaptığınız şekerlemeler metabolizmanızın hızını düşürür ve siz yediğinizi eritirken zorlanırsınız. Kahvaltınızı ayaküstü simit-çay ikilisiyle yapmayın. Geçin kahvaltı masanızın başına ve kendiniz için hazırladığınız yiyecekleri keyifli keyifli yiyin. Yerken acele etmeyin, besinleri tam olarak çiğneyin ki sindirimi rahat olsun. Kendinize şekerli abur cuburlar yerine meyve, kuru yemiş gibi atıştırmalıklar seçin. Kuru siyah üzüm, yaban mersini ve kuru incir gibi besinler bağırsaklarınızı hızlandıracak ve sindiriminiz daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan KIŞIN KİLO ALMAMAK İÇİN NELER YAPILMALI başlıklı makalemizde kış diyetleri, kış için ve kışın nasıl beslenilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ