Hamilelikteki Çatlaklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Hamilelikteki Çatlaklardan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Bayanların hamilelik esnasında yaşadıkları en büyük problemlerden bir tanesi de aşırı artan hacimle meydana gelen çatlaklardır. Göbek bölgesindeki derinin gereğinden fazla esnemesi ve bu esnemeye de dayanamaması nedeniyle göbek bölgesinde meydana gelen çatlaklar hoş olmayan görüntüler oluşturmakta ve bu nedenle de ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Fakat bu çatlaklardan kurtulmak için birçok doğal yöntem mevcuttur. Yapılması gereken en önemli ve en gerekli olan şey vücudun su dengesini olması gerektiği noktada sabit tutmaktır. Vücuttaki su dengesi sallantıya uğradığı an deri otomatik olarak elastik olma özelliğini kaybedecektir ve bu nedenle de çatlamalar daha da artacaktır. Vücuda alınması gereken su oranı ne kadar az olursa o kadar büyük problemler oluşacaktır.

Su alımına dikkat edildikten sonra yapılması gereken diğer önemli şeylerden bir tanesi de duş esnasında yumuşak bir lif yardımı ile karın bölgesine yumuşak daireler çizerek masaj yapmaktır. Özellikle söz konusu olan alana nemlendiriciler kullanmak, zeytinyağı sürmek nem oranının daha da dengelenmesine yardımcı olacaktır.

Piyasada bu çatlakları giderdiğini ve mucizevi etkiler yarattığını öne süren yüzlerce ilaç, krem ve losyon bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin ne derece etkili olacağını tahmin etmek son derece güçtür. Ürünlerin hepsine bakmak, denemek ve sonuçlarını gözlemlemek gerekmektedir. Bu nedenle de doğal yöntemlerle problemleri çözmeye çalışmak yapılması gereken en iyi şey olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadın Modasına Dair Adım Adım başlıklı makalemizde kadın modası, kış modası ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama