Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Son yıllarda birbirinden farklı modele sahip makyaj modelleri bulunurken, bunlar arasında yer alan kedigözü makyajı da önemli bir yere sahip. Pek çok bayanın tercihlerinden olan kedi gözü, doğru uygulamalar dahilinde etkili bir görünüm elde edebilmenizde yardımcı olacaktır.

Sizlerin, kedi gözü makyajı nasıl yapılır sorularına cevap verebilmek için, şu maddeleri oluşturduk. Bunlara göz atarak, uygulamaları kendi imkânlarınız dahilinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapılışı nasıldır?

Uygulamaya, primer uygulanarak başlanabilir. Bu uygulama bizlere düzgün bir astar oluşturarak, fondöten uygulaması için teni hazırlayabilecektir. Böylelikle uygulamanız daha ektili olacak. Ardından da fondöten uygulaması gerçekleştirilmelidir. Elbette ki sıvı fondötenler bu konuda kişilere daha iyi yardımcı olacaktır. Ardından da çok hafif bir parlatıcı uygulayabilirsiniz. Yanağın tamamına uygulanabilir ve elbette ki aydınlatmak istediğiniz diğer bölgelere uygulanabilir.

Krem far

Daha sonra ise, uzun süre dayanıklı olan krem far uygulanabilir. Göz kapaklarının tamamına uygulayabilirsiniz.  Daha sonra da palet üzerinden koyu ve açık kahve farlarını karıştırarak, hazırlayınız. Göz çukuru ve üzerine uygulayınız. Kalın bir eye liner tercih ederek, kedi makyajı için uygulayabilirsiniz.

Eye- liner uygulaması

Kalın ya da ince bir model tercih ederek, kökten başlayarak, göz çizgilerinin olduğu kısma kadar uzatabilirsiniz. Orada hafif bir kuyruk oluşturmanız gerekiyor. Göz alt kısmından da göz kalemini kullanarak, eye- liner ile oluşturduğunuz kuyruk ile birleştirebilirsiniz. Tüm detaylara anlatımlı video üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hafif Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde doğal makyaj nasıl yapılır, hafif makyaj ve hafif makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama