KURU CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNELERİLERİ VE MASKELERİ

KURU CİLTLER İÇİN BAKIM ÖNELERİLERİ VE MASKELERİ

Hava kirliliğinden ve cilde sürülen sert sulardan sonra ciltler kurumaya başlar. Bunun için de kuru ciltleri nemlendirme maskeleri yaparak cildinizi kurumaktan kurtarmış olacaksınız. Evinizde bu maskeleri kolayca hazırlayıp cildinize kolay bir şekil de uygulayabilirsiniz.

Kuru ciltleri nemlendirme maskeleri sayesinde bu durumdan kurtulacaksınız. Temizleme sütü ya da jeller ile cildinizin kuru olmasını engelleyebilirsiniz. Ya da pembe kili cildinize sürebilir veya bu kile ek olarak gül suyu ve kayısı yağı da ekleyerek cildinize sürerek rahatlayabilirsiniz. Böylece cildinizi besleyerek yenilemiş  deolursunuz. Bu durum için kiraz ve gül özlerini katarak da cildinizi hem yeniler hem de nemlendirme şansınız vardır.

Kuru ciltleri nemlendirme maskeleri sayesinde cildiniz ideal nem durumuna karışacaktır. Böylelikle sivilce ve kuruma gibi durumları da engellemiş olacaksınız. Bu nemlendirme işlemlerini genel olarak A vitamini barındıran ürünlerle beraber kullanabilirsiniz veya bu ürünleri satan yerlerden kremler alarak da nemlendirme işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz. Belirttiğimiz yöntemleri uyguladığınız takdirde, size rahatlık hissi veren yumuşaklığı hissedeceğinizden emin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Bayan Saç Bakımını Nasıl Yapabilir Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde bayan, evde saç bakımı ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama