Maya ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Maya ile Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her kişinin kendine özgü bir cilt tipi vardır. Cilt tipi kişinin metabolik faaliyetlerine, kalıtımsal iletilerine ve çevresel faktörlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Cilt tipi farklılıkları nedeniyle, ciltte meydana gelen sorunlarda farklılık göstermektedir. Örneğin karma bir cilt tipine sahipseniz bölgesel sivilcelenmeler, burun bölgesinde oluşan akneler sizin canınızı sıkan sorunlardan sadece birkaç tanesidir. Bunun yanı sıra kuru ciltlerde de döküntü ve soyulma gibi problemlerle de karşılaşılabilmektedir. Bunların hepsine çözüm sağlamak amacıyla bir takım kür ve maskelerden faydalanabilirsiniz. Bu maskelerden cilt için en etkili olanlarından bir tanesi de maya maskeleridir. cilt ile alakalı birden fazla soruna çare olabilecek niteliktedir.

Maya maskeleri ciltteki sarkmaları, güneş lekelerini ve farklı nedenlerden dolayı oluşabilen cilt lekelerini ortadan kaldırabilecek niteliktedir. Cildinizle alakalı pürüzlenme gibi bir durumdan şikayetçiyseniz, pürüzlenmeye karşı iyi gelen maya maskesini kullanabilirsiniz. Bu maske bir çay kaşığı toz maya ve su ile hazırlanan son derece basit bir maskedir. Karışım krem kıvamına gelince cilde sürülür ve 15 dakika boyunca da bu şekilde bekletilir. Böylelikle ciltteki ölü deriler maya ile beraber arındırılmış olacaktır.

Cilt lekelerinden muzdaripseniz ve bunlardan kurtulmak için yollar arıyorsanız yine maya maskesinden faydalanarak bu sorunu da ortadan kaldırabilirsiniz. Bu maskede maya ve limonun karıştırılmasıyla hazırlanmaktadır. Bu maske ile yağlı olan cilt toparlanacaktır ve kendine gelecektir

Bir önceki yazımız olan Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama