Nasıl Makyaj Yapılır?

Nasıl Makyaj Yapılır?

kadınların en önemli aksesuarlarından bir tanesidir. Doğru yapıldığı zaman ortaya bambaşka bir görüntü çıkabildiği gibi en ufak yanlış hareketler sayesinde de istenmeyen görüntülerle karşılaşmak son derecede olasıdır. Kişi ilk olarak cilt tipini tanımalı ve cilt tipine uygun olan tonları tercih etmeyi bilmelidir. Kullanılması gereken tonları kullanmayıp, cildin alt ton rengine ayak uydurmayan renkleri kullanan kişi aradığı görüntüden uzaklaşarak bambaşka istemeyeceği durumlarla karşı karşıya kalabilir. Pembe alt ton rengine sahip bir bayan sarı alt ton rengine sahip bir fondoten ile cildini fikslemek isterse bu onun cilt karakterine uygun olmayacaktır. kalıp gibi duracaktır ve kişiyi çirkin gösterecektir. Ten renginizin soğuk mu yoksa sıcak mı tona sahip olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

Suratınızda kapatmanız gereken hatalar ve sivilceler varsa buna uygun olan ürünleri bulmalı ve bu ürünleri doğru oranlarda kullanarak suratınıza uygulamalısınız. Cildinizdeki alt katmanı oluşturduktan sonra bulunacağınız ortama göre bir ton skalası belirlemeli ve buna uygun olarak göz ve diğer tamamlayıcı makyajınızı uygulamalısınız. Makyajda en çok vurgulanan ve üzerine emek harcanan bölge gözlerdir. Gözler özellikle patlatılmak ve ortaya çıkarılmak istenir. Bu nedenle de aynı anda birden fazla bölgeyi belirginleştirmek yerine belirginleştirme çalışmasını bir bölgede sabit tutmak işinize yarayacaktır. Bu şekilde bir makyaj abartı olmayacağı için göze batmayacak ve sizi de etrafınızdakileri de rahatsız etmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Cilt Soyucu Kremler başlıklı makalemizde Benzamycin cilt soyucu krem, cilt soyucu kremler ve Isotrexin cilt soyucu krem hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama