Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Günümüzde el bakımına önem veren bayanlar ve baylar gün geçtikçe artmakta. Özellikle kış aylarının getirdiği soğuk ile birlikte el güzelliğine verilen bakım ve önem daha çok artmaktadır. Baylar için sadece elin görünümü, pürüzsüzlüğü önemli olurken, bayanlar için elin yumuşaklığından tırnakların görünümüne kadar her şey önemlidir.

Birkaç el bakımından sonra geriye tırnak bakımı ve güzelliği kalıyor. Güzel yapılmış bir manikürden sonra tırnakları güzel göstermenin yolu olduğunu hepimiz bilmekteyiz.

Oje hem tırnakları bakımlı göstermekte hem de elinize bir zarafet vermektedir. Tabi bu ojeleri seçerken ve sürerken birkaç noktaya dikkat etmek gerekir.

Öncelikle oje seçiminde dikkatli olmalısınız. Kalitesiz marka olan ojeler tırnaklarınıza zarar verirken sararmasını çabuklaştırır. Bunun yanında kalitesiz ojeler çabuk bozulmaktadır. Oje sürmeden önce manikür yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Tırnak kenarlarındaki etleri de temizlemeniz gerekmektedir.

Ojeyi sürerken fırçaya çok fazla oje almamanız gerekmektedir. Fazla aldığınız oje tırnak üzerinde kalın bir katman oluşturmasına neden olmakta ve ojenizin geç kurumasına sebep olmaktadır. Fazla oje sürerseniz ikinci katı sürmek isterken çok zorlanabilirsiniz.

Oje fırçasına az miktarda oje alarak önce tırnağınızın tam ortasına sürmelisiniz sonra kenarlarına sürmelisiniz. Her tırnağınız bittiğinde kenardaki etlere bulaşan ojeleri kurumadan silmelisiniz. Kuruduktan sonra silinmeyebilir ve kötü bir görüntü verebilir.

Sürme işiniz bittikten sonra tırnaklarınız birazcık kuruduktan sonra ellerinizi soğuk akan bir suyun altında bekletmeniz tırnaklarınızdaki ojenin kurumasının hızlandığını göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Beş Adımda Pratik Sabah Makyajı başlıklı makalemizde güzellik, makyaj ve sabah makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama