Pembe Makyaj Modelleri

Pembe Makyaj Modelleri

genellikle sarışın bayanlara ve esmerin çok koyuya kaçmayan tonlamalarına son derece yakışan bir makyaj şeklidir. Kişiler gözlerine pembenin tonlarında far uygulaması yapabilirler, göz altlarına ve göz çevrelerine pembe ve morun tonları olan kalemlerle renklendirme ve gölgelendirme uygulayabilirler ve makyajlarını pembemsi bir allık veya pembenin tonlarında olan patlak ya da nude rujlarla tamamlayabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken asıl önemli nokta ise pembe tonlarının aynı anda birden fazla yerde yoğunlaştırılıp patlatılmaması gerektiğidir. Bu konuda dikkatli olunmazsa kişiler istedikleri görüntüden uzak bir görünüm elde edeceklerdir. Göz çevresinde kullanılacak olan pembe tonlarındaki far uygulamaları göze çekilecek olan hoş bir eyeliner ile daha da belirgin ve harika bir görünüm sergilenmesine olanak sağlayacaktır.

Göz çevresi bu şekilde belirgin hale getirildiyse ve pembe tonları göz etrafında yoğun bir şekilde kullanıldıysa kullanılacak olan allık seçeneğinin daha az pembemsi tonlar içermesi kişinin daha hoş görünmesine olanak sağlayacaktır. Allık işleminden sonra pembenin yine nude tonlarının kullanıldığı bir dudak ruju yada likit ruj kişinin istediği görünümü elde etmesine neden olacaktır. Özellikle kızıl saç tonlarına ve bakır saç tonlarına sahip olan bayanların bu makyaj türünden uzak durmaları gerekmektedir. Renk uyumu ve ten uyumu açısından bu kişilerde bu makyaj uygulaması hoş durmayacaktır. Genel olarak en çok sarı tonlarına sahip olan bayanlarda hoş duran bu makyaj trend makyaj çeşitlerindendir.

Bir önceki yazımız olan Kızıl Saça Makyaj başlıklı makalemizde kızıl saç, kızıl saça makyaj ve kızıl saça makyaj nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama