Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

ile amaçlanan şey yüz üzerinde mat ve donuk bir görüntü elde edilmesini sağlamaktır. Bu nedenle de günlük hayatta kullanımı aslında çok da mümkün değildir. Bu makyaj profesyonel bir makyajdır ve kullanılan ürünlerde aynı şekilde profesyonel olan ürünlerdir. Bu makyaj türü genellikle evlilik, nişan, söz ya da daha farklı ve özel olan günlerde tercih edilen bir makyaj işlemdir. Genel olarak fotoğraf çekimlerinde olağanüstü tepkilere neden olan bu makyaj türü, bayanların dikkatini çok fazla çekmektedir. Hemen hemen her bayan bu makyajın nasıl yapıldığını ve kendisinin bunu yapıp yapamayacağını öğrenmek istemektedir.

Porselen makyaj esnasında, normal zamanlarda kullanılan parlak etkili ve yağlı olan fondoten ve kapatıcılar tercih edilmez. Bunun yerine mat ve donuk bir görünüm elde edilmesini sağlayacak olan “taş pudra” adı verilen ürünlerden kullanılır. Bu ürün genelde sulandırılarak cilde uygulanır. Buradaki amaç cilde ciddi anlamda bir kapatıcı işlem uygulamak, ciltteki kusurların tamamını filtrelemeye çalışmak ve cildi mat bir hale sokmaktır. Porselen makyajda aslında asıl yapılmak istenen şey cildin ön planda tutulması ve suratın pürüzsüz ve donuk bir hale getirilip sergilenmesidir. Bu nedenle makyaj esnasında cildin diğer açıkta kalan boyun vs gibi bölümlerine de makyaj yapılmaktadır. Bu makyaja uygulanacak olan göz makyajı çok fazla abartı olmayacaktır ve  gözler ortaya çıkartılarak makyaj sonlandırılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Ünlülerin Güzellik Sırları başlıklı makalemizde güzellik ve ünlülerin güzellik sırları hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama