Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Profesyonel Makyaj Nasıl Yapılır?

Sanılanın aksine profesyonel sadece makyözler tarafından uygulanan makyajlar değildir. Sizlerde kendinize gerekli olan adımları gerçekleştirdikten sonra profesyonel uygulamasını gerçekleştirebilirsiniz. Yapmanız gereken ilk şey cildinizi iyice temizlemek ve nemlendirme işlemini yapmaktır. Cildiniz nemlendikten, temizlendikten ve dinlendirildikten sonra için hazır hale gelecektir. Yapmanız gereken ilk şey uygulayacağınız makyajın cildinizdeki kalıcılığını artırmak adına cildin alt tabakasına baz işlemi uygulamak olacaktır. Bu nedenle cilde sürülecek olan fondöten daha kalıcı olacak ve ciltte istenmeyen pot bir görünüm oluşmasına neden olmayacaktır. Bazlama işlemi uygulandıktan sonra kişi kendi cilt tonuna uygun olarak seçtiği kaliteli ve güvenilir bir fondöten markasını cildine uygulayabilir. Bu işlem tercihen fırça ile yapılmalıdır. Fırça sayesinde cilt istenilen oran ve ölçüde fondöteni kabul edecektir.

Fondöten uygulandıktan sonra olabilecek olan en renksiz ve simsiz pudra cilde dikkatli bir şekilde yedirilmelidir. Pudra fondötenin ıslak ve yağlı olan görünümünü ortadan kaldıracaktır ve sizlere daha kusursuz bir görünüm kazandıracaktır. Doğru bir şekilde yapılan taban makyajın ardından göz makyajınıza geçebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus ise göz makyajının giyilecek olan kıyafetlerin tonuna uygun olarak yapılmasıdır. Böylelikle son derece şık bir görünüm elde edilecektir. Kullanılması gereken ürünler kaliteli olursa ve dikkatli ve bilinçli bir şekilde kullanılırsa kusursuz bir görünüm elde edilecektir ve kişi mutlu olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Gölgeli Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde gölgelendirme makyajı, gölgeli makyaj ve göz makyajı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama