RESMİ GÖRÜŞMELER İÇİN KOMBİN NASIL YAPILIR

  • 21 Eylül 2014
  • 2.646 kez görüntülendi.

İnsan ilk izlemini görünüşüyle verir. Bu yüzden kıyafet seçimi çok önemlidir. Her gün aynı olmayacağı gibi günün her saati de farklı durumlarla karşılaşabiliriz.

Örneğin bir iş görüşmesinde takım elbise giyilmek zorunda değildir. Günlük bir kıyafetinizi küçük dokunuşlarla iş görüşmesine uygun hale getirebilirsiniz. Bu yüzden önemli olan şıklıktan ziyade doğru kombindir. Ufak bir örnekle açıklamak gerekirse, her bayanın kotu vardır. Evet bildiğimiz kot! Jean de diyenler var ve yine her bayanın mutlaka düz beyaz yada kırık beyaz badisi de vardır. Ayrıca topuklu ayakkabısız bir bayan düşünemiyorum. Bir kot, düz bir badi ve topuklu giydikten sonra uzun şık bir kolye ve uygun bir makyajla çok rahat bir iş görüşmesine gidebilirsiniz. Üstelik bu tarz bir bayanın özgüveninin de göstergesi olabilir.

Gideceğiniz iş yeri görüşmesine göre kıyafet tercihi yapmanız daha mantıklıca olur bir sekreter olarak iş başvurusu yapacaksanız sekreter giyim modellerini inceleyip ona göre giyinmelisiniz ya da farklı bir departmant içinse yine resmi giyim modelleri ni tercih etmeniz sizin ilk izleniminizi artı yönde etkileyecektir.

Aynı kombini gece dışarı çıkarken de yapabilirsiniz. Bu kez kotunuzun paçaları dar olması ile birlikte daha ağır bir makyaj yapmanız yeterlidir. Kış aylarında ise üzerinize alacağınız blazer bir ceket mükemmel bir uyum yaratacaktır.

Bir önceki yazımız olan BAYANLARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ BELLİ BAŞLI SAÇ MODELLERİ başlıklı makalemizde 2014 saç modelleri ve popüler saç modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama