Sivilce Maskeleri

Sivilce Maskeleri

özellikle ergenlik döneminde bayanların da erkeklerin de muzdarip olduğu ve belki de ilerleyen yaşlara da rağmen ortadan kaybolmayan büyük bir sorun ve sıkıntıdır. Suratta gereğinden fazla sivilcenin olması ve bazı durumlarda da bu sivilcelerin ağrı yapması nedeniyle birçok sorun ve sıkıntı yaşanabilmektedir. Sivilcelere çözüm üretilmediği zaman bu sivilcelerin yayıldığı ve bazı durumlarda da suratta geri dönüşü olmayan hasarlar bıraktığı bilinmektedir. Bu nedenle kişiler sivilcelerini ortadan kaldırabilmek için bazı çözüm yolları aramaktadırlar. Bunlardan en çok tercih edilenleri ise doğal yollarla olan yöntemlerdir.  Doğadan yardım almak çoğu zaman cildinizde olumlu sonuçlar yakalamanıza imkan sağlayacaktır.

Bal ve limonla yapacağınız ufak bir maske uygulaması ile cildinizdeki sivilcelerin önce kurumaya ardından da ortadan kaybolmaya başladığını gözlemleyeceksiniz. İki yemek kaşığı balın içerisine yarım limonu sıktıktan sonra kaynayana kadar bu karışımı karıştırırsanız ve ardından da ılık bir hale geldikten sonra da cildinize uygularsanız ne kadar da mucizevi etkilere sahip olduğunu sizlerde göreceksiniz.

İçerisinde yine balın olduğu bir diğer yöntem ise gül suyu ile cildi temizlemenizdir. Bir yemek kaşığı bal ve bir yemek kaşığı kadar da gül suyunu iyice karıştırdıktan sonra cildinize uyguladıktan sonra yarım saat bekletip ardından da ılık su ile temizlerseniz belirli bir süre sonra sivilcelerinizde gözle görülür oranda azalmalara rastladığınızı göreceksiniz. Doğal yöntemlerle sivilcelerinizden kurtulmanız mümkün…

Bir önceki yazımız olan El Bakımı Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde el bakımı ve el bakımı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama