Tüp Bebekte Başarıyı Arttırmanın Yolları

Tüp Bebekte Başarıyı Arttırmanın Yolları

 

Tüp bebek tedavisinde anne adayının bol su tüketmesi önemlidir

  • Anne adayının çay ve kahve gibi kafeinli içeceklerden uzak durması sürecin olumlu ilerlemesine saglar.
  • Tüp bebektedavisine dâhil olan anne ve baba adaylarının tedaviye başlamadan en az 3 ay önce sigarayı bırakmaları ve tedavi süresince kullanmamaları önemlidir. Çünkü sigara üreme organları üzerinde olumsuz etkilere neden olmaktadır.
  • Ayrıcatüp bebektedavilerinde alkol kullanımı da kesinlikle tercih edilmemelidir
  • Anne adayının tedavi boyunca protein ağırlıklı gıdalar ile beslenmesi gerekirse multivitaminlerle vücudu desteklemesi süreci olumlu etkiler.Özellikle DHA içeren vitaminler yumurta yaşlanmasının önüne geçilmesi ve yumurta kalitesinin arttırılması konusunda pozitif rol alır.
  • Kırmızı et, tavuk, balık, süt ve süt ürünleri ağırlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir
  • Taze meyve ve sebze ihmal edilmemelidir

Maalesef günlük hayatımızda yaşadığımız sorunlar bizim için stres yaratıyor. Tüp bebek tedavilerinde en önemli kural öncelikle çiftlerin birbirine karşı anlayışlı olması stresle beraber savaşması gerektiğidir

Akupunktur desteği

Tüp bebek tedavisinde hastaların büyük bir çoğunluğu stres, baskı altında olduklarını bu nedenle akupunktur tedavisi uygulanmaktadır. Akupunktur yönteminde birinci önceliğin stresi gidermektir. Akupunktur ile belli başlı noktaları uyararak altın, gümüş ve çelik iğne kullanılarak hastaların stres noktaları uyarak, stresten uzaklaştırılır. Akupunkturun ikinci yarar etkisi ise, tüp bebek tedavisinde en çok karşılaştığımız sorunlar arasında olan, embriyonun rahmine tutunamamasıdır.

Akupunkturda da özellikle rahmin duvarların kanlanmasında özellikle rahim zarının daha güçlenmesini sağlamaktadır. Böylece embriyonun rahme daha iyi tutulması desteklenmiş oluyor. Akupunktur, tüp bebekte tedavisinde yumurtaların kalitesini artırarak, daha başarılı tüp bebek uygulama imkânını sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Spor Yaparken Yaşanan Sorunlar başlıklı makalemizde spor yaparken baş ağrısı, spor yaparken baş dönmesi ve spor yaparken karın ağrısı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama