Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Yüzü İnce Gösteren Saç Modelleri

Doğru saç kesim teknikleri ve renkler ile yüzünüzü olduğundan daha ince, uzun ya da daha kemikli göstermek mümkün; bu sayede 5 kilo daha zayıf görünebilirsiniz. Yanlış yapacağınız bir saç modeli seçimi yüzünüzü daha dolgun ve kilolu gösterirken, yüz hatlarınızı incelten ve doğru noktaları kapatarak ile olduğunuzdan daha ince görünebilirsiniz. Saç ayrımı, yüz hatlarının belirlenmesinde önemli bir detaydır.

Yüzünüzü olduğundan daha ince göstermeye ihtiyacınız varsa, ortadan ayrılmış saç modellerinden uzak durmalısınız. Yandan ayrılan ve yüzünüze düşerek perçem oluşturan saçlar, yüz hatlarınızın daha ince ve uzun görünmesini sağlayacak. Yuvarlak bir yüzünüz varsa, kaküller size uygun değil. Kakül bıraktığınızda, yüzünüz daha  da yuvarlak görünecek ve dolayısıyla yüzünüz olduğundan da dolgun görünecek. Yüzü ince gösteren saç modelleri elde etmek istiyorsanız, ilk işiniz kakül yerine katlı kesilmiş saçlar tercih etmek olabilir.

yuzu-ince-gosteren-sac-modelleri-

Büyük topuzlar yüzünüzü olduğundan daha geniş gösterir. Bu nedenle günlük hayatınızda ya da gece için topuz yapmak istiyorsanız, büyük ve gösterişli topuzlar yerine küçük topuzları tercih etmelisiniz.

yuzu-ince-gosteren-sac-modelleri-2

Saçlarınızı mümkün olduğunca katlı kullanın. Küt kesim saçlar yüzünüzü daha geniş gösterebilir, oysa yüze düşen saçlardan başlayarak saç ucuna kadar katlı kesilmiş modern kesimler yüzünüzü daha ince ve zayıf göstermenizi sağlayacak.

yuzu-ince-gosteren-sac-modelleri-3

Son yılların modası asimetrik kesilmiş saçlar da yüzünüzü daha ince göstermenize yardımcı olacak. Yüzü ince gösteren saç modelleri arasında yer alan arkası kısa önü uzun saçları tercih ederek bob model görünümüne kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bal ve Tarçın Maskesi başlıklı makalemizde bal maskesi, bal ve tarçın maskesi nasıl yapılır ve bal ve tarçın maskesi ne işe yarar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama