YÜZÜ ZAYIF GÖSTEREN SAÇ MODELLERİ

  • 21 Eylül 2014
  • 2.758 kez görüntülendi.

Makyaj hilelerinin yanında saç şekilleri de yüzümüzün şeklini değiştirerek daha zayıf gösterebilir. Bu saç modelleri için size tüyolar vereceğim.

Düz saçlardan uzak durun. Çünkü düz saçlar kafanızı ufak gösterir ancak yüzünüzü daha geniş göstermektedir. Bu yüzden dümdüz saçların yerine hafif dalgalı saç modellerini tercih edebilirsiniz. Ayrıca düz saçlardan uzak durduğunuz gibi kıvırcık saçlardan da uzak durmalısınız.

Asimetrik saç kesimi son yıllarda oldukça moda. Siz de arkası kısa, önü uzun asimetrik şekli tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı ortadan da ayırdığınızda yüzünüz hem daha uzun hem de daha zayıf duracaktır.

Eğer kakülsüz duramam diye düşünüyorsanız keskin kesimler yerine daha dağınık şekilleri tercih etmelisiniz. Bu kesimlerde ortası kısa, iki yanı daha uzun dağınık kakül kesimleri yüzünüzü hem daha dar hem de daha zayıf gösterir.

Saçlarınızı ortadan ayırmak yerine daha çok yandan ayırmayı tercih edin. Böylece yüzünüzü ortadan ayırdığınızın aksine yandan ayırdığınızda yüzünüzün merkezi değişir ve yuvarlak durmasına engel olur.

Parlak saç modelleri dikkati yüzünüzün orta noktasına çekmektedir. Böylece yüzünüz daha zayıf durmaktadır. Saç diplere daha parlak saç uçları ise daha koyu olmalıdır.

 

Bir önceki yazımız olan RESMİ GÖRÜŞMELER İÇİN KOMBİN NASIL YAPILIR başlıklı makalemizde bayan resmi kıyafetler, iş elbiseleri modelleri ve iş yeri için giyilebilecek elbise modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. derya dedi ki:

    kısa saç modelleri herzaman yüzü daha zayıf gösterir bence

BİR YORUM YAZ