Ayak Bakımı İçin En Yeni Yöntemler

Ayak Bakımı İçin En Yeni Yöntemler

Kişilerin yoğun iş veya yaşam temposu yüzünden yıpranan ayakları yaz ayları gelince büyük bir problem olmaya başlamaktadır. Tatil için, havuz ve deniz için kişilerin güzel bir ayak yapısına sahip olma isteği hissetmeleri oldukça doğaldır. Yazlık ayakkabıların en cesur şekilde giyilebilmesi için çirkin bir ayak görüntüsünden kurtulmak gerekir.

Güzel ayak yapısına sahip olmak için kişilerin yapacakları uygulamaların başında tırnaklarını yuvarlak değil düz kesmeleri olacaktır. Tırnak etlerinin ise kesinlikle kesilmesi tavsiye edilmemektedir. Kesilen tırnak etleri tırnakların daha hızlı bir şekilde büyümesine neden olacaktır.

Topukta başlayan ölü dokular, sertleşme ve beyazlaşma sorunu için yapılacak uygulama ise oldukça basittir. Her eczanede bulunabilen bir topuk taşını ılık su ile topuklara ovalama şeklinde uygulayın daha sonra zeytin yağı ile topuğunuza masaj yapın etkisini hemen göreceksiniz. Yapılan uygulamaların en etkili olanı zeytinyağı kullanımıdır. Zeytinyağı cilde yumuşaklık katacağı için uzun süreli kullanımda ise kalıcı bir yumuşaklığa sahip cilt sizin olacaktır. Ayağa yapılacak olan bakım etkisini çok kısa sürede gösterecektir.

Bir önceki yazımız olan MS HASTALIĞI NEDİR? BELİRTİLERİ NELERDİR? TEDAVİSİ NEDİR? başlıklı makalemizde belirtileri nelerdir, ms hastalığı nedir ve tedavisi nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ