Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

Ayrılık Acısı Nasıl Atlatılır?

Uzun bir ilişkinin ardından “bekar” bir hayata adapte olmak oldukça sancılı bir süreçtir. Ayrılık fikrine bile henüz alışamamışken, eski hayatınıza nasıl geri dönebileceğinizin endişesini yaşıyor olabilirsiniz. Ayrılıklar hiçbir zaman kolay değildir; hele bir de uzun sürekli ilişkinin ardından yaşanmışsa. Yatağınızın diğer tarafı boş, telefonunuzda hiç mesaj yok ve yeni Facebook ilişki durumunuz ” ilişkiniz yok” şeklinde… Uzmanlara göre ayrılığın hemen ardından ilk önce kendimizi suçlayıp ilişkinin nasıl bu noktaya geldiğini anlamaya çalışıyor ve sürekli olarak “eğer” kelimesiyle başlayan cümleler kuruyoruz. Bu buhranlı ruh halinden kurtulmak istiyorsanız, bu önerileri uygulamaya dökebilirsiniz…

Daha Çok Partileyin!

Eğer ayrılığın ilk günlerindeyseniz, kendinizi eğlenceye adam, melankolik ruh halinden kurtulmanın en iyi yoludur. Arkadaşlarınızla partilere gidin, sosyalleşin, dans edin ve küçük kaçamaklara şans verin. Bu sayede kendinizi toparladığınızı ve hızla iyileştiğinizi fark edeceksiniz.

Arkadaşlarınızın Omzunda Ağlayın

Evet; ağlayın, haykırın, hırpalanın… Ancak bu anınızı her zaman aynı arkadaşınıza yaşatmayın. En yakın arkadaşınız, onun omzunda hıçkırıklara boğulmanızı sorun etmez fakat her şeyin bir limiti var.

Feminist Olun

Bu, kalbiniz kırıldığında acımasız olmanın yollarından biridir. Eski sevgilinizin sizin için uygun olmadığına ve size haksızlık ettiğine inanın. Sizi üzdüğü, yıprattığı ve size haksızlık ettiği anları düşünün.

Yalnız Uyumaktan Korkmayın

Eğer ayrılık öncesinde erkek arkadaşınızla yaşıyorduysanız, tek başınıza uyuma fikri sizi ciddi anlamda incitebilir. Yatağa girmekten kaçınır hale geldiyseniz, eski sevgilinizin yokluğu uykuya dalmaya mani oluyor ve bu mesele artık rüyalarınıza kadar geliyorsa, buna son vermenin zamanı geldi demektir.

Bir önceki yazımız olan Spor Yaparken Motive Eden Şarkılar başlıklı makalemizde koşarken motive eden şarkılar, spor yaparken dinlenecek şarkılar ve spor yaparken motive edici şarkılar hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ