Bebeklerde Pişik Problemi

Bebeklerde Pişik Problemi

Bebeğimizi aldık evimize nihayet kavuştuk. Herşey çok güzel olacak diye mutlulukla gülümserken, o büyü aniden bebeğimizin acı çığlığıyla bozuluyor.
Ne olduğunu anlamaya çalışırken bebeğimizin altının kızardığını ve tahriş olduğunu görüyoruz içimiz acıyor. Buda yetmezmiş gibi bebeğimiz pişikleri yüzünden ne beslenebiliyor, nede uyuyabiliyor. Pişikler genelde poposun da ve bacak arasında görülür bazen de koltuk altlarında ve boyun bölgesinde kesik veya biçilme şeklinde görülür ki bunların hepsi çok can yakıcıdır. Şimdi hemen paniğe kapılmadan önce ne yapabiliriz onları gözden geçirelim. Önce hemen mis gibi ılık bir banyo bebeğimizin çok hoşuna gidecektir bu onu bir hayli rahatlatacaktır, korkmayın göbeği banyodan zarar görmez. Bebeğimiz mışıl mışıl uykuya dalmadan önce piyasada satılan kremleri ile sorunlu bölgelerini kremleyiniz.

Eğer bebeğimizin pişiklerinin en geç iki gün içinde iyileşme sürecine girmediğini fark ederseniz hemen bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Bir önceki yazımız olan Kadın Modasına Dair Adım Adım başlıklı makalemizde kadın modası, kış modası ve moda hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ