bronzlaşmanın Zararları Nelerdir Tehlikeleri Varmıdır

bronzlaşmanın Zararları Nelerdir Tehlikeleri Varmıdır

Bayanlar daha güzel ve olduğundan daha farklı görünebilmek adına kimi zaman bronzlaşmayı bir seçenek olarak görebiliyorlar.  Bronzlaşmak, doğal yöntemlerle olabileceği gibi çeşitli solaryum cihazları ile de yapılabilmektedir.

Güneş ışınları altında doğal yöntemlerle bronzlaşmak elbette solaryum cihazlarına göre her zaman daha sağlıklıdır. Ayrıca güneş ışınlarıyla insanın D vitamini kazandığı da bilimadamları tarafından kanıtlanmış bir gerçektir. Her ne kadar güneş ışınları çeşitli yönleriyle faydalı olup, bronzlaşmamızı sağlasa da elbette zararları da vardır. Bu sebeple güneş ışınları ile güneşlenmeyi tercih ediyorsanız eğer, çeşitli güneş kremleri ile güneşin zararlı ışınlarından kendinizi koruyabilirsiniz. En az 50 faktörden sizleri koruyan güneş kremlerini tercih etmeniz gerekmektedir. Onun dışında kalitesiz güneş kremlerinin sizlere hiçbir faydası olmayacağını da unutmamanız gerek.

Güneş ışınları haricinde ayrıca,solaryum denen cihazlarla da bronzlaşmanın mümkün olacağını söylemiştik yazının başında. Kapalı alanlarda kullanılan ve bronzlaşmayı sağlayan solaryum araçları güneş ışığı ile olan bronzlaşmaya göre pek çok zararı vardır. Kimyasal ışınlar olarak bilinen“ultraviyole lambalarının”solaryum cihazlarında yer alması sebebiyle bu tarz bronzlaştırıcı cihazlar sık sık kullanılmamalıdır. Kullanılacaksa bile kullanım talimatlarına uyulmalı ve bilinçli bir şekilde kullanılmalıdır. Aksi takdirde çeşitli hastalıklar ile boğuşmak zorunda kalabilirsiniz. Öte yandan, “Cilt Kanser Vakfı” uzmanları ultraviyole ışınlarına maruz kalan kişilerin, kanser riskine karşıbir takım kontrollerden geçmelerine gerektiğini belirtilmektedirler.

Bir önceki yazımız olan Evde Bayan Saç Bakımını Nasıl Yapabilir Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde bayan, evde saç bakımı ve nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ