Cilt Tipleri Ve Bakımı

Cilt Tipleri Ve Bakımı

Cildimiz vücut için doğal bir giysi gibidir. Bilhassa kadınlar adına en önemli bir husustur. Nemli, yumuşak ve pürüssüz bir cilt her kadının idealidir.

Hiç bir kadın yüzünde sivilce,akne ve diğer herhangibir yüz  ve cilt estetiğini bozacak unsur istemez teninde.

Genel olarak cilt türleri; normal, yağlı, kuru ve karma cilt olarak dört tiptir. Cildin yağlılığını belirleyen en önemli faktör, vücudun yağ bezlerinden ürettiği “Sebum” adı verilen doğal salgıdır. Bu doğal salgı cilt için nemlendirici ve koruyucu görevi yapar.

İnsan cildi için ideal olan Ph 5.5 seviyesinde yağ asitleri içerir. Sebum bazı durumlarda gerektiğinden fazla salgılanır ve yağlı bir cilt durumu ortaya çıkar. Bazen ise yetersiz seviye de üretimi cilt kuruluğuna neden olur. Bu farklılıkları oluşturan bir takım iç ve dış faktörler vardır.

Beslenme tarzı, yetersiz sıvı tüketimi, genetik yapı ve yaşam şartları bu faktörlerden bazılarıdır. Bununla birlikte, yaş ilerledikçe salgılanan yağ asitlerinin miktarı ve kalitesi azalabilir. Cildin doğal yağ seviyesini korumak için kullanabileceğiniz hazır kozmetik ürünleri dışında, evde hazırlanabilecek doğal formüllerde mevcuttur.

beautiful-woman-face-1920x1440 Monz-Beauty-Facial-Body-Massage-3 yuz-tipleri-ve-bakımı-nasıl-yapılır

Bir önceki yazımız olan 2014 Yeni Parmak Oje Tırnak Modelleri başlıklı makalemizde 2014, modelleri ve oje hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ