CİLTTE OLUŞAN YAĞLANMALAR

CİLTTE OLUŞAN YAĞLANMALAR

Günlük yaşamın heyecanından ve yenilen gıdalardan dolayı cildinizde yağlanmalar ve birçok çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir. için maske yaparak çözüme ulaşabilirsiniz.  Hiçbir kimyasal ürüne ihtiyaç duymadan, evinizdeki doğal besinlerden yararlanarak yağlanmalardan korunmak mümkündür.

Ciltte oluşan yağlanmalar için uygulayacağınız pratik çözümler ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Buna en basit örnek olarak ise, günde 3 defa sıcak sabunlu sıcak suyu vücudunuza sürerek cildinizde oluşan yağlanmayı engelleyebilirsiniz. Bunundışında ise hiçbir etmenin bu cilde temas etmemesi gerekmektedir. Bu gözenekleri açmak için kil ya da çamur maskeleri gibi çözümler uygulayabileceğiniz gibi bal, limon suyu ve süt ile bir maske oluşturabilirsiniz. Bununla beraber salatalık suyu yada salatalık maskesi de yapabilirsiniz. Bu maskeleri de pamukla çıkartmanız gerekmektedir.

Ciltte oluşan yağlanmalar için bir diğer çözüm yöntemi ise havuçla yapılan tedavi yöntemidir. 2 tane havucu mikserden geçirip suyunu aldıktan sonra havuç yağı ve Hindistan yağı ile harmanlayarak yağlanma olan yere bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Küçük ama bir o kadar da etkili olan bu doğal yöntemi uygulayarak yağlanmalardan kurtulabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan PÜRÜZSÜZ BİR CİLT SAHİBİ OLMAK İÇİN NELER YAPILMALI başlıklı makalemizde bakım önerileri, cilt bakımı ve cilt sağlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ