Diş Ağrılarına Karşı Basit Öneriler

Diş Ağrılarına Karşı Basit Öneriler

ağrıları insanın hayatını olumsuz yönden çok fazla aksatmaktadır. Dişi ağrıyan birisinin günlük işlerini yapmasını, düşünmesi gereken konuları düşünmesini kısacası bütün hayatını etkilemektedir. Diş ağrılarından kurtulmak için öncelikle doktora gitmek sorunun çözümü tıbbi yönden aramak gerekmektedir. Ama hiç beklemediğimiz bir anda çıkan diş ağrılarına pratik çözümlerle kısa süreli de olsa çözüm bulunabilir. Tuzlu suyun diş ağrılarını dindirdiği diş hekimleri tarafından da onaylanmıştır.

Bu sebeple diş ağrısında tuzlu su ile ağzı çalkalamak iyi gelebilir. Bunun haricinde başladığında dişleri fırçalamak veya diş ipi yardımıyla dişlerin aralarını temizlemek kalan yemek artıklarını ortadan kaldıracağından sinirlere dokunan artıkları temizlemek çok işe yarayacaktır. Karanfilin uyuşma özelliğinden yararlanmak için karanfili çiğneyip ağrıyan bölgede bekletmek ağrıyı hafifletecektir. Zaten diş doktorlarının iğne yapmadığı hastalarda sıkılan madde de karanfili anımsatmaktadır.

Sirkeli suyunda iyi geldiğini söyleyen büyüklerimiz alternatif tıp yöntemi sayılabilecek bir yöntemidir. Bir bardağa yarım yarım su ve sirke karıştırıp ağızda çalkaladığınızda etkisini göreceksiniz. Bunun haricinde soğuk tampon uygulaması da diş ağrıları için kullanılan bir yöntemdir. Buz bulabilenler yanakla diş arasında buzun erimesini bekleyebilirken buz bulamayanlar soğuk bir şeyi yanağından ağrıyan diş üzerine tutabilir.

kesici kullanımı konusunda doktorun, bir sağlık personelinin veya eczacının önermediği bir ilacı kullanmamalısınız. Aspirin kullanmak gibi bir yanlış kanı olduğu sebebiyle insanları uyarmakta yarar vardır. Aspirin ezip diş bölgesine koyduğunuzda oradaki diş eti, sinirler ve diş dokusu zarar görmektedir. Bu durumun önüne geçmek amacıyla kesinlikle aspirin ezip dişinize koymamanız konusunda bilgilendirmek istedim.

Diş iltihabı sebebiyle dişi ağrıyan kişilerin fazla bekletmeden bir doktora gitmeleri iltihabı temizletmeleri veya kuruması için doktorun verdiği ilaçları düzenli kullanmasında yarar vardır.

Bir önceki yazımız olan Kadınların Yaptırması Gereken Testler başlıklı makalemizde Kadın Testleri ve Testler hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ