Diyette Başarılı Olmanın Kuralları

Diyette Başarılı Olmanın Kuralları

yapmak sandığınız kadar zor ve yorucu değil, aksine keyiflidir. Burada altın kural, diyette başarıyı getirecek küçük ama etkili detayları gözden kaçırmamaktır. Doğru adımları attığınızda, doğru şeyleri yaptığınızda diyette başarılı olmanız da kaçınılmazdır. İşte diyette başarılı olmanın kuralları…

Yediklerinizi Not Alın

Günlük tutmak diyet sırasında yapabileceğiniz en doğru şeylerden biri. Ne yediğinizi, nasıl ve nerede yediğinizi tüm ayrıntıları ile not alırsanız, daha kolay zayıfladığınızı göreceksiniz. Bu sayede neyin fazla neyin eksik olduğunu göreceksiniz.

Kaçamak Yapın

Burada önemli olan önceden belirlediğiniz bir tarih ve zamanda kaçamak yapmaktır. Böylece bir anda gelen açlık krizi ile kaçamak yapmanın, daha da kötüsü diyeti bozmanın da önüne geçmiş olacaksınız. Bu kuralı sevmeyen yok diyebiliriz. Kaçamak için akşam yemeği yerine sabah kahvaltısı ya da öğle yemeğini tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Ayrıca kaçamak öğününde en sevdiğiniz bir yiyeceği tercih etmeniz yeterli.

Diyetisyenden Yardım Alın

Birkaç kilo fazlalığınız varsa söyleyecek çok fazla bir şey yok ancak kilo fazlalığınız artık sağlığınızı tehdit edecek boyuta ulaştıysa, sürecinde mutlaka bir diyetisyenden yardım almalısınız; çünkü kilo vermek bir ekip işidir.

Su ve Yeşil Çay

Kilo verme sürecinde su ve yeşil çayı ihmal etmeyin. Bu süreçte ve hayatınızın kalanı boyunca günde 2-3 litre su içmeye ve ayrıca günde 2-3 fincan yeşil çay tüketmeye özen gösterin; çünkü her ikisi de metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacak.

Bir önceki yazımız olan İsveç Diyeti ile Kilo Verilir Mi? başlıklı makalemizde isveç diyeti ile kilo verdim, isveç diyeti ile kilo verilir mi ve isveç diyeti kaç kilo verdiriyor hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ