Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Doğru Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

Kişilerin kendileri için seçtikleri kıyafetler ve takılar kendilerini en etkili gösterecek yöntemler arasındadır. Diğer bir yandan kişiler kıyafetleri ile ön plana çıkabilmelerinin yanında kokuları ile de büyük oranda ilgi çekmektedir.

Kadın konusunda çok fazla seçici olması gerekmektedir çünkü birçoğumuzun bildiği gibi parfüm her insan teninde farklıdır, parfüm kokusu bir kadının en önemli silahı olduğunu unutmayalım.

Doğru kokuyu seçen kişilerin daha güzel bir kıyafete sahip olan kişilerden daha çok ilgi çektiği yapılan araştırmalar doğrultusunda tespit edilmiştir. Bu araştırmalardan gelen bilgilere göre kadınların yüzde 65’i doğru parfüm seçiminde hata yapmaktadır. Parfüm seçimi yaparken daha önce başkasında görülüp kişinin hoşuna giden kokuların alınması herkeste aynı etkiyi yaratmayacaktır. Bu açıdan bakıldığında her insanın kendisi için kokuyu seçmesi zaman içerisindeki arayışların sonucunda olacaktır.

Birkaç ufak bilgi, kişilerin parfüm seçimini kolaylaştıracaktır. Mesela kumral olan kişilere yumuşak his veren kokular daha çok uyum sağlamaktadır. Sarışın yada açık tenli olan kişilerin ise keskin kokular kullanması daha etkili olacaktır. Bu bilgilerle birlikte kişilerin parfüm seçimi daha kolay bir hale gelecektir. Özellikle özel günlerde gündelik kokuların kullanılması yanlış bir adım olacaktır. Bu yüzden böyle günlerde daha etkili  kokuların kullanılmasında fayda olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cilt Tipleri Ve Bakımı başlıklı makalemizde cilt bakımı, ve yüz tipleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Meltem dedi ki:

    şimdiki parfümler hiç kalıcı değil bence parfüm fiyatlarıda çok pahalı hep

  2. meryem dedi ki:

    ya bir kalıcı parfüm bulamıyorum artık katılıyorum artık kalıcı parfüm hiç yok artı güzel koku da yok kalıcıyı geçtim çok üzücü

BİR YORUM YAZ