DOĞUMDAN SONRA ANNE OLARAK YENİ HAYATA BAŞLAMAK

DOĞUMDAN SONRA ANNE OLARAK YENİ HAYATA BAŞLAMAK

Bayanların başlarda en çok zorlandığı annelik zaman içerisinde gelen iç güdü ile doğru bir şekilde uygulanmayı sağlayacaktır. Fakat annelerin çocukları üzerindeki etkisi babalardan daha fazla olduğu bilinmektedir.

Annelerin çocuklarıyla babalardan daha çok vakit geçiriyor olması çocukların edinecekleri tüm alışkanlıkları anneden almasını sağlayacaktır. Doğru bir anne olabilmek için çocuğun yeme alışkanlığında serbest bir politika izlemek yanlış olacaktır. Hızlı çalışan çocuk metabolizması hızlı bir şekilde kilo almaya müsait yapıdadır. Küçük yaşlarda doğru ve dengeli olarak beslenmesi sağlanamayan çocukların ileriki yaşlarda oldukça kilo olmaları kaçınılmazdır. Annelerin çocuklarını sağlıklı şekilde beslemelerinin yanı sıra onları anlamak için gerektiğinde bir arkadaş, onları eğitebilmek için gerektiğinde iyi bir eğitmen olması gerekir.

Çocuklar üzerindeki vazifesi bu kadar yüksek olan annelerin, çocuklarının yanlış bir alışkanlığa gitmemeleri için küçük yaştan itibaren yanlış alışkanlıkların ne kadar kötü olduğu iyi bir şekilde aşılanmalıdır. Küçük yaşlardan itibaren çocukların yanında söylenilen sözlerin ileriki yaşlarda, çocuğun karakteri üzerinde etkili olduğu bilinen bir gerçektir. Bu sebepten dolayı erken yaşta kötü alışkanlıkların onlara doğru bir şekilde anlatılması ve bilinçaltında çocuğun o alışkanlıklara karşı bir set çekmesini sağlamak önemlidir.

Bir önceki yazımız olan LAZER EPİLASYON NEDİR VE NASIL UYGULANIR? başlıklı makalemizde istenmeyen tüyler, komple vucut lazer epilasyon yaptırmak ve lazer epilasyon hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ