Dünyanın En Sağlıklı 5 Bitkisi ve Faydaları

Dünyanın En Sağlıklı 5 Bitkisi ve Faydaları

Bildiğiniz gibi birçok hastalığa iyi gelir. Hatta öyle hastalıklar vardır ki doktora gidersiniz ilaç yerine size bitki önerirler. İşte bizde size bu bitkilerden en faydalı olan 5 tanesini sıralayacağız.

1. Papatya: Papatya iştahı açar. Baş, bel ve basur ağrılarına iyi gelir. İdrarı arttırır ve doğal bir ateş düşürücüdür. Genellikle çayı yapılarak kullanılır.

2.Sarımsak: Sarımsağın kokusu pek beğenilmese de faydaları saymakla bitmez. Sarımsak kolesterol ve tansiyonun düşürülmesinde büyük rol oynar. Kanı sulandırır ve kan dolaşımını hızlandırır. Kronik bronşiti önler.

3.Hayıt Ağacı: Hayıt ağacı özellikle progesteron hormonunun salgılanmasını sağlar. Erkeklerde ise cinsel isteğin azalmasına ve depresyona bağlı iktidarsızlık durumunda kullanılır. Sadece bununla kalmayıp yüksek ateş, baş ağrısı, gaz sorunu ve idrar yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

4. Kahve: İçerisinde kafein olduğundan dolayı pek tavsiye edilmese de kahvenin de yararları vardır. Kahve antioksidanlar içerdiğinden dolayı kansere yol açan hücrelerin çoğalmasını engeller. Baş ağrısına bir birdir. Selülite karşı faydalıdır.

5.Keten Tohumu: Genellikle kabızlığa iyi geldiği için tercih edilmektedir. Unutkanlığa bire birdir. Kan şekerini ayarlar ve bazı deri hastalıklarına iyi gelir.

Bir önceki yazımız olan Cild Kurumasına 2 Adımda Elveda başlıklı makalemizde Cilt Kuruması ve Kuruma hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ