GELİNLİK İLE BERABER KULLANILAN KURDALE VE DUVAKLAR NASIL OLMALI

Elbette her gelin çok güzeldir. Bazı adetlerimize göre düğünde gelin kırmızı bir kurdele takar. Bu kurdele kızın babası tarafından takılır. Gelinliğinizin üzerine eğer kırmızı bir kurdele takacak iseniz size ufak tefek önerilerim var. Beyaz gelinlikte kırmızı kurdele artık çok modası geçmiş. Ama eğer ki gelinlik kırık beyaz ya da ekru ise kırmızı hatta bordo kurdele çok yakışabilir. Bununla birlikte eldiven takmanızı ve hatta eldiveninizin rengini de kurdelenizle aynı renkte seçmenizi öneririm.

Eğer kurdele yok ise gelinliğinizde ve biraz renk istiyorsanız, yine bele bağlanmış görüntüsü verecek renkli kumaş gelinliğinizin motifi olabilir. Bu motif eteğinizin ucuna kadar da uzanabilir. Eğer gelinliğiniz korsajlı ise korsaj iplerinizi renkli seçebilirsiniz. Hem gelinliğiniz hem gününüz renkli olur böylece.

Eğer duvak takmak istemiyorsanız ve saç modeliniz uygunsa büyük fötr şapkalarla gelinliğinize hareket katabilirsiniz. Şapkanın rengi ve kurdelenizin rengi aynı olursa hele bir de eldiven takarsanız aynı renkte işte o zaman hem asi hem asil bir gelin olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan FARKLI DÜĞÜN DAVETİYELERİ İLE UNUTULMAZ OLUN başlıklı makalemizde değişik düğün davetiye modelleri, düğün davetiyeleri ve farklı düğün davetiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ