GELİNLİK SEÇERKEN BİLİNMESİ GEREKEN BİRKAÇ PÜF NOKTA

GELİNLİK SEÇERKEN BİLİNMESİ GEREKEN BİRKAÇ PÜF NOKTA

Sevgili gelin adayları, gelinliğinizi seçerken üzerinde durmanız gereken bir kaç püf noktası var. Bu yazımızda bunlara değineceğiz.

Öncelikle vücut tipiniz ve beden ölçüleriniz çok önemli. Eğer elma tipi vücuda sahipseniz sakın ola ki drapelistraplez gelinlik modellerini tercih etmeyiniz. Sizin için en uygun model askılı özellikle güpür askılı üst kısmı düz olan iki parçalı gelinliklerdir. Bu tip vücutlarda uzun etekli modeller boyu daha uzun göstereceği gibi daha şık bir görüntü ortaya çıkacaktır.

Eğer armut tipinde bir vücudunuz var ise balık model tercih etmemelisiniz. Çünkü armut tipi vücutlarda kalça ön plandadır. Ve balık model gelinliklerde gelinliğin etek kısmı dizden başlar dolayısıyla kalça kısmı dardır ve çok ortaya çıkar. Gelinlikte ise bu pek tercih edilmemesi gereken bir durumdur. Armut tipli vücuda sahip bayanlara en çok balo tipi gelinlikler yakışır. Uzun ve kabarık etekler çok şık görüntü oluşturur.

Son bir detay daha. Eğer göğüs ölçünüz çok büyük ise drapeli modellerden ziyade düz model tercih etmelisiniz. Drape , göğsü olduğundan büyük gösterir.

Bir önceki yazımız olan RENKLİ VEYA ŞEFFAF LENS KULLANAN KİŞİLERİN BİLMESİ GEREKENLER başlıklı makalemizde lens çeşitleri, lens fiyatları ve lens renkleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ