Gölgeli Makyaj Nasıl Yapılır?

Gölgeli Makyaj Nasıl Yapılır?

Son dönemlerin en çok ama en çok dikkat çeken trendlerinden bir tanesi de göz çevresine uygulanan gölgeli ya da diğer adıyla buğulu işlemidir. Kişiler bunları yapabilmek için geniş renk skalasına sahip olan farlardan satın almakta ve deneme yanılma yoluyla bu makyajı uygulamaya çalışmaktadır. Gölgelendirme yoluyla makyaj yapmak istiyorsanız yapmanız gereken ilk şey aynı anda birden fazla ve birbirleriyle uyumlu olan tonları doğru geçişler ile uygulamanız olacaktır. Doğru ton geçişlerini yakalayabildiğiniz anda bu işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştirmişsiniz demektir.  Sıcak kahve tonları kullanıldıysa mutlaka kiremit tonları veya soğuk kahve tonları göz üzerinde geçişler yapılarak uygulanmalı ya da siyahın bir tonu kullanılıyorsa mutlaka griye de yer verilmelidir.

Açık tonlara kayacak bir far skalası kullanacaksanız pembe tonlarından mor tonlarına doğru hafif ve tatlı geçişler yaparak mükemmele yakın bir gölgelendirme çalışması gerçekleştirebilirsiniz ve gözlerinizin güzelliğini otaya çıkartabilirsiniz. Gölgelendirme işlemini doğru olarak yapmak istiyorsanız mutlaka ama mutlaka far fırçası kullanmanızda fayda olacaktır. Böylelikle renkleri birbirine bulaştırmadan mükemmel geçişler elde edebilirsiniz. Doğru uygulanmış olan bir ile elde edilen kusursuz görüntü iyi çekilmiş bir eyeliner ve dolgunlaştırılmış bir kirpik ile mükemmel bir görüntü çizecektir. Birde bunun üzerine dudaklarınızı hafiften arka planda bırakan bir tonlama tercih edecek olursanız işleminiz daha da harika bir hal alacaktır.

Bir önceki yazımız olan Güzel Makyaj Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde güzell makyaj, makyaj ve uygun makyaj hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama