Gözaltı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Gözaltı Torbaları İçin Doğal Çözümler

Uykusuzluk, hormonlar, alerji ve hatta hava değişimi bile gözaltı torbalarının oluşmasına neden olur ve hiç hoş gözükmezler. Gözaltı torbalarından kurtulmanın pek çok yolu vardır. Fakat öncelikli olarak yapmanız gereken, yeteri kadar uyumaktır. Yetişkin bireyler için önerilen uyku 7-8 saat arasıdır. Gözaltı torbalarından kurtulmanın doğal çözümlerinin tümü soğuk uygulamayla yapılır. Çünkü soğuk, damarları büzmekte ve cildi sıkılaştırmaktadır. Bu sayede, uygulayacağınız soğuk uygulamalar, gözaltı torbalarınızı ve göz şişliklerinizi yok edecektir.

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmanın doğal çözümlerden biri; gözaltlarınıza salatalık kesip koymaktır. İlk olarak salatalığı doğrayın ve buzdolabına koyup soğumasını bekleyin. Sonrasında, sırtüstü yatın ya da kafanızı yatay bir pozisyona getirin ve soğuttuğunuz salatalıkları gözaltlarınıza koyun.

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmanın diğer bir doğal çözümü; suda beklemiş poşet çay uygulamasıdır. Kullanacağınız kadar poşet çayı suda bekletin. Sonrasında, suda bekletmiş olduğunuz poşet çayı buzdolabına koyun ve soğuyuncaya kadar bekleyin. Ardından sırtüstü yatıp veya kafanızı yatay konuma getirip soğutmuş olduğunuz poşet çayı; gözlerinizde 5 dakika kalacak kadar tutun ve sonrasında çekin.

Gözaltı torbalarınızdan kurtulmanın başka bir doğal çözümü de; patates kürü uygulamasıdır. İlk olarak patatesi, cips yapacakmış gibi ince ince doğrayın. Doğranmış patates dilimlerini buzdolabına koyun ve soğumasını bekleyin. Patates dilimleri soğuduktan sonra başınızı yatay bir konuma getirip gözlerinizi ve gözaltı torbalarınızı kaplayacak bir şekilde patates dilimlerini koyun.

Bir önceki yazımız olan En Güzel Yazlık Ojeler başlıklı makalemizde güzellik, makyaj ve oje hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ