Günlük Makyaj Teknikleri

Günlük Makyaj Teknikleri

Makyaj yaparken bayanların çok zaman harcadıkları ve bazı durumlarda da gitmeleri gereken yerlere gereğinden fazla geç kaldıkları bilinen bir durumdur. Bu gibi durumların önüne geçebilmek ve makyajı abartı hale getirmeden doğal bir seviyede tutarak noktalamak aslında son derece kolay ve basittir. Bir makyajın kaliteli ve doğal görülebilmesinin ön koşulu cilde oturması ve surat üzerine kalıp şeklinde durmaması kişiyi baktığında rahatsız etmemesidir. Yani kişinin suratına kazandırmış olduğu uygulamalar suratında uyum içerisinde durmalıdır. Bunu sağlamak için de kişinin cildine en uygun olan tondaki ürünleri kullanması ve cilt hatalarını da sorunsuz bir şekilde kapatması gerekmektedir. Kişi kapatması gereken hataları doğru fondöten, kapatıcı kullanarak yaptıktan sonra cildinin doğru bölgelerini doğru şekillerde aydınlatıp belirginleştirerek doğal ve kusursuz bir görünüm elde edebilir.

Cilt ile alakalı olan makyaj tamamlandıktan sonra ve surat istenilen kıvama getirildikten sonra çok abartıya kaçmadan gün içerisinde, günün erken saatlerinde kullanılabilecek olan fresh bir makyaj benimsenmelidir. Günün erken saatlerinde yapılan simli, ağır bir göz makyajı kişilerin komik görünmelerine neden olabilir. Bu nedenle kişiler sadece gözlerini ve göz çevresini belirginleştirerek işe başlayabilirler ve ardından da dudaklarını nude tonlarla renklendirerek makyajlarını noktalandırabilirler. Bu şekilde yapılan makyajlar son dönemlerde oldukça sık tercih edilmektedir ve bayanların beğenisini toplamayı da başaran bu makyaj stili herkes tarafından denenmektedir.

Bir önceki yazımız olan Sarışınlar Nasıl Makyaj Yapmalı? başlıklı makalemizde sarışın makyajı, sarışınlar nasıl makyaj yapar ve sarışınlar nasıl makyaj yapmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Etimesgut Halı Yıkama Sincan Halı Yıkama Eryaman Halı Yıkama