Güzellik Sırları

Güzellik Sırları

GÜZELLİK İP UÇLARI : 15- 18 YAŞ ARASI

Her kadın için farklı yaş dönemleri vardır. 15-18 yaş arasındaki genç bayanların yaptığı en büyük hata, aşırı makyaj yapmak ve yaşlarına ait olmayan kremleri kullanmaktır. Bu hatayı yapmak ileride cilt sorunlarına kesin olarak yol açmaktadır. Bu yüzden genç bayanlarımızın cilt sağlıklarını korumaları için bilmeleri gereken ilk ip ucu, sudan uzak durmamaları gerektiğidir. Bol su ile günde en 3 defa yüz yıkanmalıdır. Fakat yüzümüzü yıkarken su sıcaklığına dikkat etmemiz gerekir. Su ne çok sıcak nede çok soğuk olmamalıdır.

Her iki şekilde dengesiz ısıdaki su cildi sadece yıpratır. Orta karardaki su cildi hem rahatlatır hemde bizlerin daha uzun süre yüzümüzü temizlememize yardımcı olur. 15-18 yaş arası yaş grubundaki genç bayanlarımız için ikinci ip ucu ise, haftada bir kaç defa yüzlerini temiz bir pamuk yardımı ile maden suyu veya süt ile temizlemeleridir. Süt ve maden suyunu pamuğa damlatıp iyice ıslattıktan sonra ciltlerine dairesel şekilde sürmeleri ve yüzlerini özellikle hemen durulamamaları gerekir.

Maden suyu ve sütün ciltte en az 10 dk kalması gerekir. Çünkü süt zaten doğal bir yüz germe özelliğine sahiptir. Maden suyu ise tamamen cildi temizlemeye ve arındırmaya odaklıdır. Yüz temizliğimizin ardına, cildimize uygulayacağımız yumuşak içerikli kremler ile gün boyu cilt bakımımızı tamamlayabiliriz. Gördüğünüz gibi 15-18 yaşları arasında ağır kozmetik ürünler değil önce doğal ürünlere yönelmeliyiz. Kozmetik ürünler arasından kendimize dikkatlice seçeceğimiz meyve özlü veya terapi bazlı bir krem bu yaş aralığında cilt bakımımız için yeterlidir.

GÜZELLİK İP UÇLARI : 18- 30 YAŞ ARASI

Elbette ilk başta gerekli olan günlük ve düzenli cilt temizliğidir. Yüzü yıkarken özellikle peeling özelliğine sahip peeling süngerlerin’den kullanmak cildin hem daha derinlemesine temizlemesine yardımcı olur hemde yüzünüzdeki ölü hücrelerden kurtarır. Peeling özelliğine sahip süngerlerin vücut için olanları’da mevcuttur.

Bu süngerleri duş alırken kullanmak tüm vücudumuzu rahatlatır ve diğer sıradan süngerlerden 1000 kat daha iyi sonuç verir. Peeling özelliğine sahip oldukları için vücudumuza doğal bir gerginlik sağlar ve bunun sonucunda cildimizin parlamasına ve çok daha hoş görünmesine sebep olur.

Cildimizi temizlerken muhakkak süt ve maden suyundan ve limondan ayrıca zeytinyağın dan yardım almamız unutmamamız gereken diğer hususlardandır. Özellikle bu yaşlarda devam eden sivilceli cilt sorunlarında limon ve maden suyu cilt temizliğinde çok önemlidir.

Kuru ciltler için zeytinyağı daima idealdir. Süt ise zaten doğal bir temizlik ve gerginlik sağlamada bir numaradır. Bunun haricinde 18-30 yaş dönemlerinde artık nemlendiricileri kullanma dönemimiz gelmiş demektir. Cildimize en uygun nemlendiriciyi seçmeli ve her yüz temizliğinin ardına nemlendiricimizi uygulamayı ihmal etmemeliyiz.

Sadece yüze değil, her duş sonrası tüm vücudumuza uygun bir krem seçmeli ve muhakkak seçtiğimiz kremi tüm vücudumuza eşit olarak sürmeliyiz. Duş sonrası cildinize süreceğiniz kremler en fazla 5 ila 6 dakikadan fazla vaktinizi almaz. Ancak ve ancak bu uygulamayı huy haline getirdiğiniz taktirde muhteşem sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kişisel Bakım başlıklı makalemizde bakım, güzellik ve kişiselbakım hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ