İsveç Diyeti ile Kilo Verilir Mi?

İsveç Diyeti ile Kilo Verilir Mi?

Diyet, zayıflama, hızlı kilo verme kavramlarını duyduğumuzda aklımıza İsveç diyeti geliyor. Türkiye’de, tüm dünyada olduğundan daha popüler bir diyet olan ve kısa sürede hızlı kilo vermek isteyenlerin tercihi olan bu diyet, kilo fazlalığına bağlı olarak hızlı kilo kaybetmenizi sağlıyor. Kilo fazlalığınız 20 ve daha fazla ise, İsveç diyeti ile 13 günde 10 kiloya kadar kaybedebilirsiniz.

İSVEÇ DİYETİ NEDİR?

isvec-diyeti-nedir

Bu diyet, 3 ana öğünden oluşuyor. Kahvaltıda genellikle 1 kesme şeker ile 1 fincan kahve yer alıyor. Akşam yemeklerinde ise protein ve salata tercih ediliyor. Diyeti kendi kafanıza göre sonlandırmamanız gerekiyor. Diyeti bırakmak isterseniz 6. günü beklemelisiniz. Kalan 1 haftalık listeye birkaç ay sonra devam edebilirsiniz. Bu diyet ile 13 günün sonunda kilo verdikten sonra diyeti tekrarlamak için ise 6 ay beklemeniz öneriliyor. İsveç diyeti, 2 haftada en az 1, hatta 2 beden incelmenize imkan sunuyor. Bu diyeti yaparken en az 3 litre su içmelisiniz. Ara öğün olarak bitçi çayları tüketebilirsiniz. İsveç diyeti‘ni, tatile çıkmadan önce, düğün öncesi ya da hızlı bir şekilde kilo vermeniz gereken bir zamandan önce uygulayabilirsiniz.

İSVEÇ DİYETİ NASIL YAPILIR?

isvec-diyeti-ile-kilo-verilir-mi

Bu diyet, özellikle kadınlar arasında oldukça popüler. Hem kısa sürede hızlı kilo verdiriyor oluşu hem de halk arasında oldukça popüler oluşu nedeniyle, ilk kez diyet yapmak isteyenlerin büyük bir bölümü bu diyeti deniyor. İsveç diyeti ile kilo vermek oldukça kolay. Asıl önemli olan nokta diyet bittiğinde başlıyor. Diyet bittikten sonra bir anda eski yemek düzeninize dönerseniz, verdiğiniz kiloları kısa süre içinde geri alabilirsiniz. Bu nedenle İsveç diyeti ile kilo verdikten sonra, diyet bittiğinde yediklerinize dikkat etmeye ve egzersiz yapmaya dikkat ederseniz, verdiğiniz kilolara ek olarak daha fazla kilo vermeye devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlıklı Beslenmek İçin Öneriler başlıklı makalemizde nasıl sağlıklı kilo verilir, sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır ve sağlıklı beslenme programı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ