Kaç Defa Aşık Olunur?

Kaç Defa Aşık Olunur?

Hayatımız boyunca kaç kez aşık oluruz? Kaç kez aynı krampları hissederiz midemizde? Kaç kez kelebekler uçar gibi olur içimizde? Kaç kez sonsuz güveniriz birisine? Milyarlarca insan arasından kaç kez o mucizenin bizi bulduğunu düşünürüz? Kaç çift göze bakıp dizlerimizin bağı çözülür? Kaç eli tutup da onsuz yaşayamayacağımızı düşünürüz? Kaç defa aşık olur insan?

Aşk acısını çeken hemen herkes o acının bir an önce bitmesini dilerken, aslında bu acıyı çekmek bile hiç aşık olmamış olmaktan daha iyidir. Ama gelin görün ki her zaman karşımızdaki insanlar bizimle aynı duyguları paylaşmıyor. Durum böyle olunca da insan aşka olan inancını yitiriyor. Peki, bir kez daha aynı duyguları yaşamak mümkün mü? Evet belki ilk aşık olduğunuz insanı tamamen unutacağınızı söyleyemeyiz ama acının yerini zamanla yeni bir sevginin alacağını söyleyebiliriz.

Aşkın hormonal bir şey olduğunu unutmayın. Aynı hormonlar yeniden devreye girebilir, insanı yeniden aptallaştırabilir. Bu aptallık hali değil midir insanı aşka aşık eden. Biz kadınlar genellikle karşımızdaki adamdan çok aşık olma duygusundan vazgeçemiyoruz. Bu sebeptendir ki bize acı veren o adama tahammül etmeye devam ediyoruz. Eğer terk edildiyseniz, göz yaşlarınızı yeniden aşık olamayacağım korkusuyla akıtmayın. Yeni bir aşkın kapınızı ne zaman çalacağını bilemezsiniz. İnsanoğlu ulu bir çınar gibidir. Gövdesinde yaralar olsa da büyümüye, başkalarında hayranlık uyandırmaya devam eder…

Bir önceki yazımız olan Soğuk Havalara Karşı Sıcak Olun! başlıklı makalemizde kış modası, moda ve soğuk hava hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ