KADINLAR DA YÜZ ŞEKLİNE GÖRE SAÇ MODELLERİ NASIL OLMALI

  • 29 Eylül 2014
  • 2.391 kez görüntülendi.

Kadınların dünyasında bakımlı ve güzel saçlara sahip olmanın yanında, yüz şekline ve yapısına uygun olarak seçilen ve saç kesimi de önem taşır. Her saç modeli tüm yüz şekillerine uymayacağı gibi, yanlış seçimler amaçlananın dışında bir sonuca sebep olabilir. Bu nedenle her zaman yüz şekline uygun modeller tercih edilmelidir.

Doğru seçimler ile yüzünüzün karakterini öne çıkarabilirsiniz. Yanakları belirgin, yuvarlak yapıya sahip yüzler için uzun, dalgalı ve hacimli modeller seçilmelidir. Böylece yüzünüz oval bir görüntüye kavuşur. Oval ve ana hatları belirgin bir yüz için hemen her model uygulanabilir. Bu yüz şekli, genel anlamda tüm saç modellerini taşıyabilir yapıya sahiptir.

Üçgen ve kare biçiminde keskin hatlara sahip yüz şekli ise Altın oran kabul edilir. Bu yüz yapısı, kısa, katlı, asimetrik kesimler ile özgür ve asi modeller için uygun şekildedir. At kuyruğu, topuz ve taç gibi modeller ile keskin çene ve elmacık kemiği hatlarına vurgu yapılabilir.

 

Bir önceki yazımız olan FARKLI TARZ SEVEN BAYANLAR İÇİN BOT ÇİZME MODELLERİ başlıklı makalemizde bayan kışlık ayakkabı modelleri, topuklu bot modelleri ve topuklu çizme modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ