Kadınların İlgi Odağı

Kadınların İlgi Odağı

Pekçok modaya karşı kayıtsız kalamıyor. Kıyısından köşesinden kesinlikle etkileniyorlar. Üstelik bu durum kadınları etkilediği kadar olmasa da erkekleri de etkiliyor. Erkeklerde daha yavaş seyir eden akımları hızlı değişimlerine rağmen etkisini göstermeyi başarabiliyor. İçinde bulunduğumuz kış ayları ve yaklaşan yılbaşı sebebiyle bu sıralar vitrinler yılbaşı ve kış konseptleriyle dolu. Birbirinden şık ve güzel bereler, atkılar, montlar alıcılarını bekliyor. Bunun yanısıra kadın kıyafetlerindeki erkeksi dokunuşlar bitmiş değil. Ayakkabı, ceket ve pantolonlarda hala maskülen akımı görmeniz mümkün.

HIZLI DEĞİŞİME AYAK UYDURMAK

Moda sürekli ve hızlı değişen bir yapıya sahip. Fakat pekçok moda akımı uzun yıllar kendinden söz ettirmiş ve kullanımı sürmüştür. Hepinizinde bildiği üzere moda da her zaman bir geriye, geçmişe dönüş oluyor. Değişim hızlı ve sürekli olduğu için bu kaçınılmaz bir durum. Ama bu eskiye dönüşlerin çok güzel olduğunu belirtmek gerek. Tatlı dokunuşlarla kıyafetlere ya da dekorasyona geçmişi aktarmak oldukça güzel bir uğraş halini alıyor.

GEÇMİŞE DOKUNUŞ

Moda akımlarının favorisinin hiç şüphesiz geçmişe dönüş olduğunu belirtmek gerekiyor. Kıyafetlerde olduğu kadar dekorasyonlarda da bu eski dokunuşları görmek mümkün. Kıyafetlere yansıtılan nostaljik dokunuşlar mobilyalarda da kendini gösteriyor. Sıkı moda takipçilerinin yanısıra herkesin ilgisini çeken bu durum erken biteceğe benzemiyor. Eskiye dönmek aslında her insan için farklı anlamlar taşıyor. Aslına bakarsak insanlar geçmişi hep hatırlamak istediği için modacıların eskiye dönüş akımından vazgeçeceğini sanmıyoruz. Hatırlama isteği olduğu sürece geriye dönüş hep olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kadınlara Bere! başlıklı makalemizde bayan bere modelleri ve bayan bereleri hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ