KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

KIŞ AYLARINDA CİLT BAKIMI İÇİN ÖNERİLER

Kış mevsiminin gelmesiyle bayanların citlerinde meydana gelen çeşitli problemler için bazı önemler alınabilir.Havaların soğuması cilte kızarıklığa,gerilmeye ve kurumalara neden olabiliyor.

kışın-cilt-bakımı-nasıl-yapılmalı

Soğuk havada cillte kızarmalar meydana geliyorsa bu cildin hassas olduğunu ve cildin nemlendirilmeye ihtiyacı olduğunu gösterir.Bu cilde sahip bayanların daha çok  yağlı cilt ürünleri kullanması gerekir ve kullandıkları makyaj malzemelerinde de nemlendirici özelliği olması daha etkili bir çözüm olabilir.

Yüzünde gerilme olan bayanlar ise sürekli nemlendirici özelliği taşıyan ürünleri kullanılması gerekir.Uzmanlar bu cilde sahip olan bireylerin duşta fazla kalmamasını ve bitkisel yağlar içeren bakım ürünlerinin kullanılmasını tavsiye ediyor.

kışın-cilt-bakımı-için-öneriler

Cilt kuruluğuna sahip bayanlarda kışın cildin nem ihtiyacını karşılaması zor olduğundan su kaybı daha fazla olur ve ciltte kurumalara neden olabilir.Kış aylarında gece uyumadan ve sabah kalkarken nemlendirici kremlerden mutlaka cildinize uygulayınız.Eğer kullandığınız bu nemlendiricilere rağmen yinede cildinizde kuruluk devam ediyorsa bitkisel yağlar içeren sabunları deneyin.Özellikle kakao yağı veya avokado yağı içeren sabunları tercih etmeniz daha doğru olur.

Bir önceki yazımız olan KISA VE ÖZ BİR ŞEKİLDE BASİT CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR başlıklı makalemizde basit cilt bakımı, cilt bakımı için maske ve cilt bakımı nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ