Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 27 Ağustos 2014
  • 429 kez görüntülendi.
Kıyafete Göre Takı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kişilerin yaptıkları seçimlerin kendilerini daha etkili göstermedeki etkisi çokça kullanılan bir yöntemdir. En etkili görünümlerin sağlanması için bir kadının kıyafet kombini, renk uyumu, saç modeli uyumu, aksesuar uyumu, ayakkabı uyumu ve takı uyumunu yakalayabilmesi gerekmektedir.

En son saydığımız ve aslında en önemli olanı ise takı uyumudur. Bayanların özellikle özel günlerde giyeceği dekolteli bir elbise için istediği gösterişe sahip olan küçük ve narin bir kolye kullanması daha ilgi çekici hale getirecektir. Abiye tarzında giyilen bir kıyafet için ise daha büyük kolyelerin takılması oldukça etkili olacaktır. Çanta ile uyum sağlaması gereken künyelerin çantalardaki renk ile uyumlu olması ve eğer mümkün ise çantadaki herhangi bir işareti taşıyor olmas daşık bir görüntü verecektir.

Takı uyumunun tüm kombine verdiği etki yanlış bir sonrasında tüm kombinin kötü görülmesine neden olacaktır. Bu sebepten dolayı en etkili sonuçların ortaya çıkması için doğru bir takı uyumunun sağlanması gerekir ve bu takı uyumunun aksesuarlarla sağladığı uyumun daha etkili olacağı da bilinmesinde fayda vardır.

2014-takı-modelleri bayan-telkari-bileklik-modelleri-2014 kolye-modelleri kolye-modelleri-2014 metal-kolyeler yüzük-modelleri-kıyafete-göre-2014

Bir önceki yazımız olan Kıyafet Renk Uyumları başlıklı makalemizde erkek, kadın ve kıyafet hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ