KURU CİLT TİPLERİ İÇİN NASIL BAKIM YAPILMALI

KURU CİLT TİPLERİ İÇİN NASIL BAKIM YAPILMALI

Cilt dokusunun yapısını temel olarak yağ bezlerinden salgılanan doğal nemlendirici yağ asitleri belirlemektedir. Bazı durumlarda salgılanan doğal yağın seviyesi azalabilir. Bunun yanında cildin ihtiyaç duyduğu uygulamaları da ihmal edildiğinde, ortaya bazı cilt problemleri çıkabilir. En sık görülen rahatsızlıklardan biri olan kuru ve yıpranmış cilt,bu cilt sorunlarından sadece bir tanesidir.

Kuru ve yıpranmış olan cilt, beraberinde kırışıklık ve sarkmalara neden olur. Cildinizi mahrum kaldığı doğal nemlilik seviyesine getirebilmek için hazır satılan cilt bakım ürünleri dışında, evinizde doğal ürünler ve karışımlar kullanarak oluşturabileceğiniz formüllerde bir diğer seçenektir.

 

Doğal Cilt Merheminin Tarifi

Süt içinde bekletilen kabukları soyulmuş ve dilimlenmiş bir adet elmayı, süt ile birlikte bir çatal yardımıyla ezerek püre haline getirin. İçine iki tatlı kaşığı zeytinyağı ve bir tatlı kaşığı bal ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra el ve yüz için etkili, ev yapımı nemlendirici merhem elde etmiş olacaksınız. Cildinizdeki ölü dokulardan kurtulmak için ise, doğal bir peeling karışımı olan limon suyu ve zeytinyağını kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan YAZ AYLARINDA SAÇ BAKIMI NASIL YAPILMALI başlıklı makalemizde bayan, ve nasıl yapılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ