LAZER EPİLASYON NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

LAZER EPİLASYON NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın en iyi yolu lazer epilasyonlardır. Gerek kadınlar, gerekse de erkekler vücudun bazı bölgelerindeki tüyleri istemezler ve bunlardan rahatsız olurlar. ise, konusunda bizlere kalıcı çözümler sağlayan bir yöntemdir.

İlk önce epilasyon yapılacak bölgeler temizlenir, bölgede uzun olan kıllar kısaltılır ve bölge lazer cihazı ile taranır. Uygulama yapıldıktan sonra seans aralıkları dört ve sekiz hafta arasında yapılır. Tüyler yavaş yavaş seyrekleşir. Seyrekleşmelerle beraber seanslar arası zaman aralığı da giderek uzamaya başlar. Tedavinin bitme aşaması sekiz ile on iki seans arasındadır.

Lazer epilasyon yaptırmadan bir hafta öncesine kadar kıllar kökünden alınmamalıdır. Aşırı uzamış kıllar makas ya da kısaltıcı ile kesilir. Kesinlikle jilet kullanılmamalıdır.  Çünkü jilet kullanımı kulları daha da sertleştirir. Lazer epilasyon öncesinde sarartma ya da boyama gibi işlemlerin yapılmaması gerekir. On beş gün öncesine kadar cilde peeling yapılmamalıdır. Lazer epilasyon sırasında bölgede makyaj olmamalıdır.

Lazer epilasyon sonrasında kişinin hassaslığına göre bir saat ile üç gün arasında kızarıklık olur. Kıllar on güne kadar uzar ve dökülür. Ayrıca son olarak unutulmaması gereken en önemli şey ise, lazer tedavisinden sonra güneş kremi başta olmak üzere, lazerli bölgelerde krem kullanılmalıdır.

Bir önceki yazımız olan MUTFAKDAKİ BEYAZ DÜŞMAN TUZUN ZARARLARI başlıklı makalemizde tansiyon için tuz, tuzlu ayran ve tuzun zararları nelerdir hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ