Makyajdaki Küçük Sırlar

Makyajdaki Küçük Sırlar

Bayanların vazgeçilmez tutkusu konusundaki önerileri göz önümüze aldığımızda kusursuz bir surata sahip olmanız oldukça basit. Makyajdaki küçük sırlar ile suratınıza istediğiniz ifadeyi verebilirsiniz. Makyaj konusundaki püf noktalardan biri de doğru fondöten seçimi ile birlikte kullanılan bazdır. Ten renginizin bir ton koyusunu kullanacağınız fondöten öncesinde bazı kullanarak makyajınızın daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Daha sonra pudra yardımı ile makyajınızı destekleyerek cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.

Büyülü gözlere sahip bayanların en çok kullandığı yöntemlerden biri ise gözlerinin olduğundan büyük görünmesini sağlayan eyeliner seçimidir. Kedi bakışlara sahip göz makyajında çekik bir dizayna sahip modeller ve ile gözlerinizin daha büyük görünmesini sağlayabilirsiniz. Eğer gözlerinize buğulu bakışlar ile yönlendirmek istiyorsanız göz altınıza yarım hilal şeklinde çekeceğiniz silah göz kalemi bunun için biçilmiş bir kaftan olacak. Makyaj öğelerinin vazgeçilmezi olan dudak boyama tekniğinde yüzünüzde kullandığınız aynı tondaki pudrayı dudaklarınıza sürerek kullanacağınız rujun kadifemsi bir yapıya sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Makyaj öncesi dudaklarınıza süreceğiniz zeytinyağı ve kahve karışımı da dudaklarınızın pürüzsüz olmasını sağlayacaktır.

Dudak kalemi kullanımında dikkat edeceğiniz şeylerden biri ise alt dudak kısmının üst kısmından daha az kontöre sahip hatlar ile çizilmesidir. Böylelikle üst dudak kısmı bütünleşerek doğal bir görünüme sahip olacaktır. Gözaltlarınızdaki şişkinlikler ve mor halkalardan kurtulmak istiyorsanız makyaj öncesi konseynır yardımı ile bunu kolayca halledebilirsiniz. Ve ardından cilt tonunuzun bir koyu tonu pudra ile uyumlu bir ten rengi elde edebilirsiniz. Allık kullanımda dikkat edeceğiniz en hassas noktalardan biri de cilt tonunuzdur.

Eğer beyaz bir ten rengine sahipseniz kesinlikle şeftali ve tonlarını kullanmalısınız. Ve bununla birlikte kullanacağınız hafif soft renklere sahip parlatıcılar makyajınızı bütünleştirecektir. Buğday ten rengine sahip bayanlar ise pembe ağırlıklı top allık ve parlak allık türlerini kullanarak elmacık kemiklerini rahatlıkla belirginleştirebilirler. Far kullanımında gözaltlarınıza süreceğiniz beyaz tonlar bakışlarınızın daha derin olmasını sağlayarak gözlerinizi büyütecektir. Koyu göz farları göz kapak kısmınızı küçülteceğinden uzun surat tipine sahip hanımlar tarafından kullanılmalıdır. Kaş boyama tekniğinde kahverengi ve tonlarına sahip farları kullanarak yüzünüzün ifadesini istediğiniz şekle sokabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2014 YENİ SEZON FARKLI BAYAN SAÇ TRENDİ başlıklı makalemizde 2014 saç modelleri, farklı saçlar ve saç modelleri 2014 hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ